کد خبر: ۱۷۱۴۷۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۳ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۴

 مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خبر داد:|پیش‌بینی پائیز پرباران برای استان بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، بارندگی استان بوشهر در پائیز امسال بیش از حد نرمال خواهد بود.
 
به گزارش جنوب نیوز، نادر شفی خدایی اظهار داشت: پایش پدیده‌های جوی و اعلام پیش‌بینی‌های وضعیت هواشناسی را به عنوان یک اولویت در دستور کار داریم و پیش‌بینی‌ها در سه قالب زمانی اعلام می‌شود.
 
وی اضافه کرد: پیش‌بینی‌های درازمدت به صورت اعلام وضعیت فصلی، پیش‌بینی کوتاه مدت به صورت هفتگی و یا سه روزه و پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت به صورت یک‌روزه و ساعتی اعلام می‌شود.

http://media.mehrnews.com/d/2015/01/10/3/749841.jpg?ts=1442515212105
 
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: این پیش‌بینی‌ها تاثیر بسیار مهمی در مدیریت بحران برای کاهش خسارت‌های مالی و جانی و اقتصادی و سیاسی دارد.
 
وی با بیان اینکه استان بوشهر ششمین استان دارای رادار هواشناسی است، اضافه کرد: این رادار با پیگیری‌های گسترده صورت گرفته به استان بوشهر رسید و در استان نصب شد که نقش مهمی در پیش‌بینی‌ها دارد.
 
شفی‌خدایی با بیان اینکه پایش وضعیت جوی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، ادامه داد: در بحث پدیده‌های دریایی و توزیع نیروهای امدادی می‌تواند نقشی بسیار مهم و اساسی داشته باشد.
 
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر به وضعیت بارش‌های استان بوشهر در سال زراعی جدید اشاره کرد و گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، بارندگی استان بوشهر در پائیز امسال بیش از حد نرمال خواهد بود.
 
وی در گفتگو با مهر افزود: استفاده مناسب از بارش‌ها می‌تواند در زمینه جبران کمبودهای آبی بسیار مهم باشد.
 
شفی خدایی همچنین از پیش‌بینی برای افزایش دما خبر داد و بیان کرد: تجربه نشان داده است که در صورت افزایش دما و افزایش بارش‌ها، رخدادهای حدی همچون بارش‌های ناگهانی و سیل‌آسا رقم می‌خورد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: