کد خبر: ۱۸۸۲۶۵
تعداد کل نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۲:۳۰ - ۲۲ تير ۱۳۹۵

هرکول ایرانی: از دروغ

شایعات و فضای جوی رسانه های داخلی و خارجی درباره " هرکول یا هالک ایرانی" توقف بردار نیست و " سجاد غریبی" این روزها در کانون توجه رسانه های بین المللی قرار گرفته است.

به گزارش جنوب نیوز، وب سایت روزنامه واشنگتن پست آمریکا هم پس از توجه رسانه های انگلیسی از جمله گاردین و ایندیپندنت به موضوع "هالک ایرانی"، به این جوان " پاور لیفت" کار ایرانی توجه نشان داده است.

این شایعات و خبرسازی ها از شایعه و در واقع دروغ "داعشی بودن " سجاد آغاز شد و در نهایت به " مدافع حرم " بودن او منجر شد ، شایعات کذبی که به نوشته واشنگتن پست در نهایت در صفحه تلگرام این ورزشکار ایرانی تکذیب شد.

سجاد غریبی که متولد بوشهر و ساکن اهواز است، البته این روزها به واسطه توجه رسانه های غربی به اخبار و شایعات پیرامونش  از یک ورزشکار گمنام به یک چهره بین المللی تبدیل شده است، در واکنش به انتشار شایعاتی مبنی بر حضور او در جمع " مدافعان حرم " این شایعات را تکذیب کرد و در صفحه تلگرامش نوشت : " ضمن اینکه من هرگز در مورد سوریه صحبتی نکردم چون نمیخوام وارد جو رسانه ای بشه کار خیر زمانی خوبه که در سکوت باشه هر چند که من توپیجم چیزی نگفتم من گفتم قبل از هر چیز مدافع کشور و مثل بقیه سرباز هستم هر جا که امنیت کشورم بخطر بیفته جونم فدای خاک میهنم میکنم فقط برای ایران هستم خدمت میکنم."

هرکول ایرانی : از دروغ
گفتنی است روزنامه ایندپندنت بریتانیا اخیرا با انتشار ویدئویی- فارسی -  از سجاد مدعی شد او در این ویدئو می گوید که می خواهد ظرف دو تا سه سال آینده به عنوان مدافع حرم به جنگ داعش در سوریه برود.

نکته جالب ماجرا آنجاست که سجاد نخست در شبکه های اجتماعی در ایران و جهان عرب به عنوان "جلاد داعش" معرفی شده بود . انتشار تصویر او که شباهت زیادی به یک شهروند عربستانی داشت، در شبکه های اجتماعی جهان عرب و ایران بازتاب گسترده ای یافت و نخست بسیاری از مخاطبان ایرانی نام این ورزشکار گمنام کشور خود را به عنوان "جلاد داعش" در شبکه های اجتماعی دست به دست کردند.

سجاد غریبی خود در این زمینه گفته است:" جرقه همه این ها از شایعه "جلاد داعش" بودن من آغاز شد. عکس یک فرد عربستانی را کنار من گذاشته و نوشته بودند "جلاد داعشی پیدا شد". این موضوع ابتدا وارد رسانه های عربی شد. سپس وارد رسانه های آمریکایی شد. آن ها این موضوع را سرچ کردند و دیدند که اصلا این موضوع صحت ندارد و آنها از من حمایت کرده و من را تشبیه به هالک ایرانی کردند و سعی داشتند من را به جهان معرفی کنند. البته هالک چیزی بود که هوادارانم به من لقب داده بودند و شخصا خودم خوشم نمی آید."

پس از تکذیب شایعه جلاد داعش بودن غریبی در رسانه های ایرانی و عربی ، کلاف شایعات و خبرهای راست و دروغ درباره این ورزشکار ایرانی به طور گسترده ای در رسانه های غربی آغاز شد و این رسانه ها با انتشار گزارش ها و دادن لقب هایی از جمله " هرکول ایرانی" یا " هالک ایرانی " دامنه شایعات را درباره او تا بدان جا کشاندند که او را مشتاق حضور در جبهه های نبرد در سوریه به عنوان مدافع حرم کردند.

شایعاتی که در نهایت به واکنش این ورزشکار ایرانی در صفحه تلگرامی اش منجر شد و غریبی 24 ساله همه شایعات و خبرها درباره حضورش به عنوان مدافع حرم در سوریه را تکذیب کرد.

نکته دیگر این ماجرا آنجاست که رسانه هایی درباره این ورزشکار ایرانی خبرهای ناموثق و بعضا دروغ منتشر کرده اند که از سطح رعایت استانداردهای حرفه ای بالایی برخورداند.

نکته دیگر اینکه سجاد غریبی که همین دو ماه پیش یک ورزشکار تقریبا گمنام ایرانی بود حالا به واسطه همین شایعات و خبرهای راست یا آمیخته به دروغ در رسانه های بین المللی تبدیل به یک چهره جهانی شده و صفحات او در شبکه های اجتماعی دنبال کنندگان زیادی از سرتاسر جهان دارد. او حالا ورزشکار جوانی است که معتبرترین روزنامه ها و رسانه های دنیا درباره او خبر و گزارش منتشر می کنند و حرف ها و اظهارات او را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند.

هرکول ایرانی : از دروغ
* عصرایران
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
مصطفی یگانه مافی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۲
0
0
خدا یارو نگهداره سجاد باشه
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۸
0
0
لطفا برای شخصیت های ایرانی از صفات بیگانه استفاده نکنید اصلا هرکول چیکار کرده که بخوایم بهش افتخار کنیم لطفا بگید رستم زمانه یا پوریای ولی دیگر یا غلامرضا تختی عزیز خودمان با تشکر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: