کد خبر: ۱۸۸۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - ۲۰ تير ۱۳۹۵
جنوب نیوز: ینس اشتولتنبرگ دبیرکل ناتو دیروز (شنبه) در نشست سران ناتو در ورشو پایتخت لهستان با اعلام این موضوع، افزود: ماموریت نیروهای ناتو بر اساس تصمیم کنونی پس از سال جاری میلادی نیز در افغانستان ادامه خواهد یافت.

بنا به اعلام خبرگزاری روسیا سگودنیا، وی با بیان اینکه ماموریت این نیروها آموزش به نظامیان افغانستان است، ادامه داد: در شرایط کنونی هیچ دلیلی وجود ندارد که تاریخی برای پایان ماموریت نیروهای ناتو تعیین شود، بنا بر این نظامیان ما در افغانستان باقی می مانند.

اشتولتنبرگ گفت: براساس بررسی ها و ارزیابی شرایط کنونی برای ادامه حضور نیروهای ناتو در افغانستان توافق شد و سپس سال آینده با بررسی دوباره در باره آن تصمیم گیری خواهد شد.

دبیرکل ناتو ادامه داد: اوضاع افغانستان پیچیده و دشوار است و شاهد خشونت و حمله های تروریستی در این کشور هستیم که انتظار نداریم در آینده ای نزدیک اوضاع بهبود یابد.

آمریکا و کشورهای عضو ناتو سال 2001 پس از واقعه 11 سپتامیر و حمله های تروریستی به برج های دو قلو در نیویورک با تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل برای سرنگونی طالبان به افغانستان حمله و این کشور را پس از کشته شدن هزاران نفر اشغال کردند که سبب ویرانی، ناامنی و فعالیت های گسترده تروریستی شده است.

اجلاس ناتو که هیات های 28 کشور عضو و 26 شریک این پیمان از جمله افغانستان، نمایندگان اتحادیه اروپا، سازمان ملل و بانک جهانی حضور دارند، امروز پایان می یابد.
منبع/میزان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: