کد خبر: ۱۷۴۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳:۱۷ - ۲۳ آبان ۱۳۹۴
دبیرکل حزب الله لبنان ضمن محکومیت حملات و اقدامات تروریستی اخیر در ضاحیه بیروت و پاریس تاکید کرد که دشمنان صهیونیستی و تکفیری درصد ایجاد اختلاف و جنگ داخلی در لبنان هستند.

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در پی انفجارهای تروریستی اخیر در ضاحیه بیروت و پاریس پایتخت فرانسه سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله ضمن عرض تسلیت به خانواده قربانیان حملات تروریستی در بیروت و پاریس اعلام کرد که حزب الله این اقدامات جنایت‎آمیز را که داعش مرتکب آن شده است، محکوم می کند.

وی در ادامه تاکید کرد که واکنش اهالی ضاحیه در جنوب بیروت پس از حملات تروریستی نشان دهنده پایبندی آنها به عقیده و خط و مقاومتشان است.

نصرالله گفت: مسئولیت داعش در این عملیات قطعی شد به گونه ای که گروه های متعلق به داعش در بیانیه ای مسئولیت آن را بر عهده گرفتند.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه دستگاه‌های امنیتی رسمی و دستگاه‌های اطلاعاتی مشخص وابسته به مقاومت ابعاد حمله تروریستی را کشف کرده‌اند، گفت: درباره جزئیات سخنی نمی‌گوئیم و آنرا بر عهده مسئولان دولت می‌گذاریم هرچند از آن اطلاع داریم ولی به نکاتی مرتبط با این موضوع اشاره می‌کنیم.

وی گفت: افرادی که از سوی نیروهای امنیتی لبنان در ارتباط با حملات تروریستی حومه جنوبی بیروت دستگیر شدند به دست داشتن در این حملات اعتراف کردند.

دبیرکل حزب الله با تاکید بر اینکه اسامی دو عامل انتحاری که در رسانه های منتشر شده است، عموما درست نیست، گفت: تاکنون هویت یکی از دو عامل انتحاری  به طور کامل مشخص شد و از تبعه سوریه است اما عامل انتحاری دیگر هنوز هویت آن مشخص نشده است ولی مدارک نشان می دهد که این عامل انتحاری نیز سوری است نه فلسطینی.

وی همچنین به بازداشت چند نفر از مظنونان به دست داشتن در انفجارهای تروریستی ضاحیه اشاره کرد و گفت: در بین بازداشت شدگان هیچ تبعه فلسطینی وجود ندارد بلکه افراد بازداشت شده سوری و لبنانی هستند.

وی در ادامه با اشاره به لزوم مبارزه اصولی با تروریسم گفت: در آینده برای مقابله با این تروریسم باید به شکل دیگری عمل کنیم و اقدامات پیشگیرانه صرف کفایت نمی کند و باید به اصول اساسی برای کنترل خطوط لجستیک این شبکه‌های تروریستی بپردازیم.

وی تصریح کرد: عناصر تروریستی به دلیل عجز و ناتوانی در رساندن خودروهای بمب گذاری شده به اهداف مورد نظر، از عوامل انتحاری استفاده می کنند.

نصرالله گفت: فاش کردن نام تبعه سوری متهم به دست داشتن در انفجارهای ضاحیه با هدف ایجاد اختلاف و فتنه بین سوری ها و لبنانی ها است.

دبیرکل حزب الله افزود: مقاومت باید آگاه باشد که دشمنان اسرائیلی و تکفیری می خواهند جنگ داخلی در لبنان به راه بیاندازند.

سید حسن نصرالله گفت: نمی توان فلسطینیان را صرف اینکه تعدادی در مکانی عملیات تروریستی انجام دادند، مسئول دانست، اما مردم فلسطین باید در ممانعت از تبدیل شدن اردوگاه ها به پایگاه و کانون تحرکات تروریست ها جلوگیری کنند.

وی همچنین تاکید کرد اگر هویت سوری بود یکی از عوامل تروریستی انتحاری مشخص شد، هیچ کس حق ندارد به پناهندگان سوری آسیبی برساند، هر چند پناهندگان و آوارگان سوری نباید اجازه سوء استفاده تروریست‎ها از حضور و همکاری آنها با دستگاه امنیتی را بدهد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: