کد خبر: ۱۷۲۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۱ - ۱۴ مهر ۱۳۹۴
عمل جراحی انحراف مسیر ادرار با برداشتن مثانه معیوب و جایگزینی مثانه جدید در دربیمارستان شهید گنجی برازجان با موفقیت انجام شد.

به گزارش جنوب نیوز، پزشک متخصص جراح این عمل گفت: در این عمل مثانه از بدن خارج و با تکه ای از روده بیمار، فضایی شبیه مثانه ایجاد شد که حالب ها به مثانه متصل و مسیر ادرار به طور کامل از مسیر عادی آن تغییر کرد.

دکتر کیان امید بخش روز دوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: ادرار فرد بیمار دراین روش وارد مثانه جدید می شود و از طریق پوست به صورت طبیعی وارد کیسه ای که به طور دائم زیر پیراهن بیمار به پوست وصل شده است، وارد می شود.

وی اضافه کرد: از آنجایی که امکان ترمیم و بهبود مثانه وجود نداشت از این پس بیمار با باز و بسته کردن کیسه نسبت به تخلیه ادرار اقدام می کند.

امیدبخش ادامه داد: از مزیت های مهم این روش این است که بیمار نیازی به سوند زدن ندارد، شانس عارضه و عفونت کمتر است و هزینه مراقبت نیز کاهش می یابد.

وی وضعیت عمومی بیمار را مناسب دانست.
 
این متخصص اورولوژی افزود: هم اکنون وضعیت عمومی این بیمار خوب و رضایت بخش است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: از ابتدای آغاز طرح تحول سلامت 24 پزشک متخصص در این شهرستان جذب شده اند و در بیمارستان شهید گنجی متناسب با متخصصان تجیهزات لازم افزایش یافته است.

دکترعلیرضا حاجیونی افزود: با استقرار پزشکان متخصص طرح تحول سلامت در شهرستان شاهد حضور بیماران از شهرستان های استان های همجوار از جمله فارس و دیگر شهرستان های استان به این بیمارستان هستیم.

وی اضافه کرد: با تجیهز بیمارستان شهید گنجی همه اعمال جراحی تخصصی مورد نیاز در شهرستان دشتستان و درسطح تخصصی و حتی جراحی های نادر برای نخستین بار درسطح استان بوشهر دراین بیمارستان انجام می شود.

عباس هدایت بیمار 18 ساله ضایع نخاعی دشتستانی گفت: پیش ازعمل جراحی، به دلیل اختلال در مثانه دچارعفونت و درد کلیه می شدم و دفع ادرار بخوبی انجام نمی شد ولی اکنون پس از عمل جراحی هیچ مشکلی از لحاظ کلیه ها ندارم.

خواهر این بیمار اظهارکرد: برادرم در یکسال اخیر به دلیل اختلال در مثانه باعث عفونت های مداوم کلیه می شد و ناچار به دیالیزهای پی درپی بود.

سیده هدی هدایت افزود: برای درمان به پزشکان و مراکز درمانی شیراز مراجعه کردیم اما آنها گفتند مثانه مشکل پیدا کرده است ونیاز به عمل دارد و هزینه عمل نیز 700 میلیون ریال است.

وی اضافه کرد: به دلیل هزینه های بالای عمل، و بنیه مالی ضعیف از انجام عمل جراحی در شیراز صرف نظر و به بیمارستان شهید گنجی برازجان مراجعه کردیم که با تلاش تیم پزشکی این بیمارستان به عمل جراحی و ساخت مثانه جدید روی شکم برادرم با موفقیت صورت گرفت و از این عمل راضی هستیم .

هدایت ادامه داد: همه هزینه های درمان برادرم به صورت رایگان صورت گرفت که از پزشک جراح متخصص و تیم پزشکی بیمارستان و دولت تدبیر و امید تشکر و قدردانی می کنم.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: