کد خبر: ۱۷۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۲:۴۸ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۴

آیت الله هاشمی:|همه ضربه های 8 سال گذشته را نگفته ایم/ داعش در شرق کشور پایگاه زده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما همه ضربه‌های 8 سال گذشته را نگفته‌ایم و عمق قضیه خیلی بالاتر از اینهاست، به نقش تحریم‌ها علیه کشورمان پرداخت و گفت: در حال حاضر دولتی آمده که با فداکاری و شهامت وارد منطقه ممنوعه مذاکرات شده است و در این مسیر پیروز شد.
 
به گزارش جنوب نیوز، آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنگره آکادمی اقتصاد سلامت در هتل پارسیان آزادی درباره وضعیت کنونی منطقه اظهار داشت: هم اکنون منطقه ما ناامن‌ترین کشور دنیا شده و اگر خدای ناکرده ما نتوانیم خواسته حداقلی مردم را تامین کنیم، به آسانی دست‌های مرموز می‌توانند امنیت ما را از بین ببرند.

http://images.khabaronline.ir/images/2015/9/position50/15-9-10-124553unnamed.jpg
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به حضور داعش در نزدیکی مرزهای ایران اشاره و تصریح کرد: در مرز ما (شرق کشور) داعش پایگاه زده و از غرب تا مرز قصرشیرین پیش آمده است و وقتی به 35 کیلومتری ما رسیدند ما تهدید کردیم که اگر جلوتر بیایید می‌زنیم.
 
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به حضور آمانو رئیس آزانس انرژی اتمی در ایران گفت: چون آقای آمانو به مجلس آمریکا رفته بود، اگر به مجلس ایران نمی‌آمد می‌گفتند به مجلس اهانت شد. آنها تا اینقدر در بحث اجرای توافقنامه جدی هستند و ما باید خودمان جدی باشیم و عجله‌ای هم ندارند که تحریم‌ها امروز یا فردا برداشته شود چرا که سود می‌برند و پول‌های ما در حساب آنهاست از این رو خودمان باید دلمان بسوزد اما افرادی به اسم انقلاب و اسلام سنگ‌اندازی می‌کنند.
 
اهم اظهارات آیت الله هاشمی به نقل از نسیم در ادامه می آید: 
 
( با اشاره به دیدار اخیر هاشمی با یکی از سران اروپایی و بحث پایه‌ای با این مقام مسئول اروپایی ): ما درباره مهاجرین با یکدیگر بحث کردیم، من به او گفتم شما آمدید با پول بقیه دنیا که حالا نمی‌گویم دزدی، از منابع، نیروی کار ارزان و فضای آنها با دانش خود استفاده کردید. با این وجود کسانی که همه زندگی آنها به خاطر ناامنی متلاشی شده از جمله آوارگان سوری، فلسطینی، عراقی و افغانستانی تنها راهشان این است که پیش شما بیایند و علاج این کار این است که برای این ظلمی که کرده‌اید فکری کنید.
 
مردم اگر استبداد را به هم می‌زدند راحت می‌شدند . برخی از کشورها تا انقلاب کردند در درون آنها یک جریان تروریستی خلق شد و امنیت مردم را چنان مخدوش کرد که مردم از کار خود پشیمان شدند مانند انقلاب مصر که آنها بعد از انقلاب رونق کانال سوئز و توریسم خود را از دست دادند و از این رو کسانی که مردم بیرونشان کرده بودند خیلی راحت به سر کار بازگشتند.
 
در حال حاضر منطقه ما ناامن‌ترین منطقه جهان شده است و داخل کشور ما نیز اگر این گونه نیست به خاطر این است که مردم هنوز در صحنه حضور داشته و انقلاب خود را دوست دارند، هر چند ممکن است انتقادات جدی نیز به ما داشته باشند اما ما به خاطر حضور مردم محفوظیم. اگر روزی نتوانیم مردم را حفظ کنیم خیلی آسان دست‌های مرموزی امنیت ما را به هم می‌زند و ما می‌بینیم امروز در شرق کشورمان داعش پایگاه زده است. داعش تا نزدیک قصر شیرین و 35 کیلومتری مرزهای غربی ما آمد و ما تهدید کردیم که اگر جلوتر بیایید می‌زنیم لذا دیگر همان جا ماندند اما همچنان حضور دارند.
 
آنها خیلی زود می‌توانند تحریم‌ها را تعلیق کنند، سازمان ملل در ظرف نیم ساعت قطعنامه‌ خطرناک را از بالای سر ما برداشت و چون در ذیل فصل 7 بود به معنای جنگ محسوب می‌شود و از نظر بین‌المللی نیز مشروع بود اما دولت کار به این بزرگی انجام داد ولی با این حال افرادی چشم خود را بسته و دهان خود را باز می‌کنند و هر چه می‌خواهند می‌گویند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: