با پرسپولیس برانکو چه کردی آقای گل‌محمدی؟!
در فاصله سه هفته مانده به پایان لیگ برتر فوتبال ایران قهرمانی استقلال مسجل شده و حسرتی بزرگ در دل هواداران پرسپولیس باقی ماند!

به گزارش جنوب نیوز؛ شاگردان یحیی گل محمدی در حالی قافیه رقابت با قطب دیگر فوتبال پایتخت را باختند که تا همین دو هفته پیش فاصله‌ای چهار امتیازی با رقیب داشتند، اما در دو بازی متوالی پنج امتیاز به حریفان اصفهانی دادند تا کاملا از کورس جا مانده و حالا جایگاه دومی شان را هم در خطر می‌بینند.

قهرمان پنج ساله فوتبال ایران در این فصل هیچ نشانی از آن تیم یکدست و منسجم گذشته خود نداشت و به ندرت نمایش در خور تحسینی از این تیم شاهد بودیم. آن‌ها در آسیا به ساده‌ترین شکل ممکن مغلوب الهلال شده و در جام حذفی هم به آلومینیوم اراک باختند تا با احتساب ناکامی در لیگ فصلی فاجعه بار و بدون هیچ موفقیتی را سپری کرده باشند.

هواداران پرسپولیس امروز بیشتر از آنکه از قهرمانی استقلال خشمگین باشند از بی تفاوتی و بازی ضعیف و دور از ذهن بازیکنان و عملکرد کادر فنی تیم شان گله‌مند و شاکی هستند. آن‌ها در سخت‌ترین شرایط و در حالی که تیم برانکو قعر نشین جدول لیگ بود کنار پرسپولیس ایستاده و با بهره گیری از تجارب و هنر این مربی بزرگ کروات تیمی ساختند که نه تنها پنج بار به قهرمانی لیگ رسید که دوبار فینال آسیا و چندین جام حذفی و سوپر جام ایران را هم به طرفدارانش هدیه کرد. تیمی که برانکو ساخت این پتانسیل را داشت تا سال‌های سال یکه تاز فوتبال ایران و آسیا باشد، اما معلوم نیست در طی این یکی دو سال چه به روز این تیم آورده اند که امتیاز گرفتن از حریفان معمولی هم برایش سخت شده است.

در باب این ناکامی و شکست ده‌ها و بلکه صد‌ها دلیل می‌توان آورد، اما مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان به عملکرد سراسر اشتباه گل محمدی و دستیارانش جستجو کرد. بعضی از آن‌ها بیشتر از هر چیز دنبال خوب حرف زدن و خود نمایی بودند. خود یحیی گل محمدی هم به اندازه تمام تاریخ فوتبالش اعتراض کرد و حاشیه ساخت و با زمین و زمان درگیر شد که همین‌ها تمرکز تیم را گرفته و این فاصله بعید با صدر نشین را ایجاد کرد.

با این وصف باید کار پرسپولیس و یحیی گل محمدی را تمام شده تلفی کرده و منتظر تصمیم مدیران این باشگاه برای فصل بعد باشیم. آن‌ها باید به دنبال جانشینی برای سرمربی فعلی تیم شان باشند که به جای استعفا کردن‌های صوری و قهر و آشتی‌های گاه و بیگاه و بر هم زدن ثبات و آرامش تیم تنها و تنها به موفقیت پرسپولیس و شادی هواداران بیاندیشد.

منبع: طرفداری