رئیس شورای شهر بوشهر خبر داد؛
تعریف ۳ پروژه شاخص در بودجه سال آینده شهرداری بوشهر
تعریف ۳ پروژه شاخص در بودجه سال آینده شهرداری بوشهر

به گزارش جنوب نیوز، جعفر پورکبگانی صبح دوشنبه در نشست با مردم در مسجد حضرت زینب (س) کوی تنگک از تلاش برای اقدامات مناسب در سطح شهر خبر داد و اظهار داشت: در بودجه سال آینده سه پروژه شاخص بالای ۱۵۰ میلیارد تومان تعریف خواهیم کرد و در این پروژه‌ها از پیمانکاران توانمند بهره خواهیم برد.

وی اضافه کرد: فعال شدن کارخانه آسفالت و کارگاه تولید سنگ جدول و مصالح مورد نیاز که ضمن تأمین آسفالت و مصالح با قیمت کمتر ظرفیت درآمدزایی خوب برای شهرداری خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد: فعال شدن میدان میوه و تره بار در جهت تأمین میوه و تره بار ارزان جهت شهروندان، آزاد سازی ۱۳.۵ هکتار اراضی زندان بوشهر با توجه به انتقال زندان به خارج از شهر و استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری از مهمترین اقداماتی است که مقدمات آن در حال فراهم شدن است.

مشکلات متعدد در محلات تنگک

پورکبگانی خاطرنشان کرد: محلات تنگک با مشکلات زیادی روبرو است که مسئولان و ساکنان اولیه این محلات باید توجه بیشتری می‌کردند.

وی افزود: به دلیل اینکه در تفکیک‌ها سهم شهرداری دیده نشده هم‌اکنون برخی از ساکنین این محلات دچار مشکل شدند در حالی که قبل از واگذاری باید تفکیک‌ها قانونی صورت می‌گرفت و سهم فضای سبز، خدماتی و آموزشی مشخص می‌شد تا امروز با این کمبودها مواجه نمی‌شدیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بیان کرد: تحویل جاده نیروگاه که مشکل دفع آب‌های سطحی دارد اشتباهی بود که توسط شهردار وقت صورت گرفت و هم‌اکنون برای کانال دفع آب‌های سطحی تنگک‌ها به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که در حال تخصیص آن در بودجه سال آینده شهرداری جهت حل این مشکل هستیم.

ایجاد دو جاده بزرگ

وی تاکید کرد: با تفکیک اراضی پایگاه دریایی مشکلات بیشتر می‌شود و باید راهکار اساسی اتخاذ شود و در زمینه ایجاد شبکه فاضلاب، شورا و شهرداری آماده همکاری کامل با شرکت آب و فاضلاب در این زمینه در جهت حل این معضل اساسی تنگک ها است.

پورکبگانی با قدردانی از تعامل بسیار خوب فرماندهی نیروی دریایی با شورا و شهرداری گفت: با تعامل صورت گرفته با نیروی دریایی در حال اخذ مجوز از تهران جهت ایجاد دو جاده بزرگ از موزه دریانوردی تا تنگک و در صلح آباد از پشت کارخانه وزیری تا جاده امام علی (ع) هستند که این دو جاده نقش مهمی در پدافند غیر عامل در شهر بوشهر خواهند داشت.