نامه اردشیر زاهدی به ملت‌های ایران و امریکا
به گزارش جنوب نیوز، زاهدی در این نامه ضمن برشمردن تاریخچه 163 ساله روابط پرپیچ و خم بین دو دولت و دو ملت ایران و امریکا، تأکید کرده: زمان آن رسیده که 41 سال دشمنی بین ایالات متحده امریکا و ایران پایان یابد.

او تحقق این مهم را از راه دیپلماسی، احترام متقابل و دست برداشتن دولت ایالات متحده امریکا از سیاست‌های تهدید و تحریم و نظامیگری در عرصه روابط بین‌الملل دانسته است. زاهدی نوشته: «برای نجات جهان از وضعیت متشنج و خطرناک کنونی، ما نیاز به یک رویکرد جدید در رابطه با دیپلماسی و روابط بین‌الملل داریم، رویکردی که مبتنی بر صداقت، احترام متقابل و ارتباط مردم با مردم است. من بارها و بارها گفته‌ام که عصر استعمار و دیپلماسی زورگویانه و نظامیگری به پایان رسیده است. هیچ مشکل سیاسی و دیپلماتیکی نیست که نتوان از طریق تماس انسانی، گفت وگو و حسن نیت آن را حل کرد و من در اینجا از چندین دهه تجربه در این زمینه صحبت می‌کنم.»

زاهدی نوشته است: توافق هسته‌ای موسوم به برجام نیز با وجودی که از سوی دولت ترامپ کنار گذاشته شده اما هنوز نشان از آن دارد که دیپلماسی می‌تواند پیروز شود. ارتباط مردمی و تمایل به حل اختلافات به نفع صلح باید در اولویت قرار گیرد. هیچ دلیلی برای ایران و امریکا وجود ندارد که به روزهای خوب قدیمی برنگردند و دنیای بهتری را برای فرزندان‌مان به ارث نگذارند نه دنیایی تقسیم شده و بی‌اعتماد بلکه دنیایی پر از مِهر و خرد.

ازدواج دختر شهید سلیمانی با فرزند مقام حزب‌الله

خبر دیگر اینکه، زینب مغنیه خواهر شهید عماد مغنیه از ازدواج «دختر سردار قاسم سلیمانی» و «پسر سیدهاشم صفی‌الدین» معاون اجرایی حزب‌الله لبنان خبر داد. به گزارش «تابناک»، زینب مغنیه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام تصویری از نام زینب سلیمانی و سیدرضا صفی‌الدین با نشان قلب و عشق به اشتراک گذاشته است. همچنین برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی در لبنان و ایران از ازدواج دختر شهید سردار قاسم سلیمانی با فرزند یکی از مقام‌های ارشد حزب‌الله لبنان در هفته‌های اخیر خبر داده‌اند. سید رضا صفی‌الدین پسر سیدهاشم صفی‌الدین معاون اجرایی حزب‌الله لبنان است.

محکومیت انتشاردهنده خبر بازداشت دادستان سابق

شنیدیم که، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان سابق تهران اعلام کرد فردی که در مردادماه سال گذشته خبر کذب بازداشت اینجانب را منتشر کرده بود، به مجازات جزای نقدی محکوم شد. به گزارش مهر، وی ضمن تکذیب شایعات اخیر در فضای مجازی که به موجب آن خبر کذب قبلی با تغییراتی باز نشر شده است، تأکید کرد: انتشار این گونه شایعات و اخبار کذب با هدف تشویش اذهان عمومی و تخریب وجهه مقامات قضایی که در مبارزه با فساد تلاش کرده‌اند صورت می‌گیرد و حق تعقیب کیفری عوامل انتشاردهنده چنین اکاذیبی علیه اینجانب به قوت خود باقی است. به گفته جعفری دولت آبادی، در پی طرح شکایت‌های جداگانه دادستان سابق تهران علیه روح‌الله زم و رضا گلپور مبنی بر نشر اکاذیب، در دادسرای تهران، کیفرخواست‌های مستقل صادر شده و پرونده‌های مذکور در محاکم ذیصلاح تحت رسیدگی است.