حواشی شورای شهر شیراز
شورایی ها دعوت رییس سابق را بی جواب گذاشتند/ جلسه برگزار نشد

شورایی ها دعوت رییس سابق را بی جواب گذاشتند/ جلسه برگزار نشد
به گزارش جنوب نیوز، این روزها شورای شهر پر از حاشیه و تنش است. حواشی که ناشی از خودداری دستغیب رییس وقت شورا از برگزاری جلسه انتخاب هییت رئیسه جدید و قهر او از جلسه شروع شد.

 آن جلسه از همان شروعش خبر حاشیه های فراوان را می داد که در ابتدای جلسه  پس از صحبت های رئیس شورای شهر نماینده فرمانداری نامه فرمانداری را قرائت کرد.

 عبدالرسول حقیقی در نامه ای که صحن شورای شهر به نقل از فرماندار شیراز ، بیان کرد: مکاتبات شورای شهر با فرمانداری که بر مبنای امضای نائب رئیس شورای شهر بود قانونی است و مشکلی  از این جهت ندارد.

  با این حال احمدرضا دستغیب  با استناد بر این که رئیس شورای شهر در جلسه قبل حضور داشته و  نباید مصوبات با امضای نائب رئیس به فرمانداری ارسال شود جلسه را غیر علنی خواند و جلسه را ترک کرد.  

دستغیب در لحظه ترک شورای شهر گفت: من تابع و مجری قانون هستم و تابع پدرخوانده ها و مادر خوانده ها نیستم.

 با این حال انتخابات برگزار شد و تنها یک عضو در هیات رئیسه تغییر کرد و آن هم احمدرضا دستغیب بود که جای خود را به عبدالرزاق موسوی داد.  ترکیب هیات رئیسه سال سوم شورای شهر به این ترتیب هست که عبدالرزاق موسوی رئیس، ابراهیم صبوری نائب رئیس ، سولماز دهقانی منشی اول ، قاسم مقیمی منشی دوم و سعید نظری نیز سخنگوی شورای شهر است.  

جلسه بعدی تعطیل شد  

در جلسه فوق العاده شورای شهر اعضا مصوب کردند که جلسه روز چهارشنبه مورخ ٣٠ مرداد ماه تعطیل شود اما احمد رضا دستغیب که هنوز خود را رئیس شورای شهر میداند و انتخابات را ترک کرده بود با انتشار مکاتبه خود با اعضای شورای شهر حاشیه ساز شد.  

دستغیب که هنوز چند روزی از عمر ریاستش بر مسند رئیسی شورای شهر مانده است در نامه که دو دستور کار داشت به اعضای شورای شهر اعلام کرده بود که در جلسه صدم شورای شهر حضور داشته باشند تا علاوه بر معارفه محمدتقی تذروی انتخابات هیات رئیسه نیز برگزار شود.  

با این حال جلسه علنی شورای شهر امروز ٣٠ مرداد برگزار نشد و بالاخره احمدرضا دستغیب متقاعد شد که باید از صندلی و اتاق ریاست شورای شهر خارج شود و  اتاق ریاست شورای شهر را  تحویل دهد.

امروز محمد تقی تذروی نیز به شورا آمده بود که توسط یاوران شورا مورد استقبال قرار گرفت. 

یاوران شورا در محل شورای شهر ورود تذروی به شورای شهر شیراز را با اهدای گل تبریک گفتند.