استقلالی سابق شاگرد هنریک لارسون شد +عکس
الحاجی گرو

به گزارش جنوب نیوز، الحاجی گرو بعد از حضور در فهرست مازاد استقلال و ضرر چند صد هزار دلاری به این باشگاه، به سوئد برگشت تا برای اوسترسوند بازی کند. مهاجم اهل نیجریه که دوران موفقی را در لیگ ایران سپری نکرد و در ۷ بازی و ۳۱۱ دقیقه حضور حتی یک گل هم برای این تیم به ثمر نرساند.

دوران افول گرو در بازگشت به سوئد و باشگاه اوسترسوند هم  ادامه پیدا کرد. تا جایی که او در ۱۳ بازی به میدان رفت، ۵۴۸ دقیقه در زمین حضور داشت و فقط در بازی آخر موفق شد دروازه سیریوس را باز کند.

گرو در نقل‌وانتقالات زمستانی در فهرست فروش اوسترسوند قرار گرفت و با تصمیمی ناگهانی پیراهن هلسینبورگ در لیگ برتر سوئد (آلونسکان) را پوشید. تیمی که با کسب ۱۴ امتیاز از ۱۴ بازی در رده یازدهم ایستاده و البته امیدوار است در نیم فصل دوم به رتبه‌های بالای جدول دست پیدا کند.

نکته جالب درباره انتقال مهاجم سابق استقلال، حضور هنریک لارسون افسانه‌ای روی نیمکت هلسینبورگ است. مهاجم سابق تیم ملی سوئد و بارسلونا که برای دومین مقطع هدایت هلسینبورگ را بر عهده گرفته تا این تیم را به رده‌ای قابل‌توجه در لیگ سوئد برساند.

الحاجی گرو که در یک سال گذشته فقط یک گل زده امیدوار است با حضور در هلسینبورگ و فعالیت زیر نظر یکی از بهترین مهاجمان دو دهه اخیر فوتبال اروپا بتواند روند گلزنی‌های خواد را آغاز کند و به همان مهاجمی تبدیل شود که دروازه اتلتیک‌بیلبائو در لیگ اروپا را باز کرد. به نظر این آخرین فرصت گرو در لیگ سوئد است و در صورت عدم موفقیت او باید به دسته‌های پایین‌تر برود و بازی در لیگ‌های دوم و سوم سوئد را تجربه کند.

منبع: میزان