دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و چالشی جدید
مردم دشتستان محروم می شوند؟/ وقتی یک مطالبه صنفی رنگ و بوی سیاسی می گیرد
به گزارش جنوب نیوز ، در حالی که به دلیل فقدان آثار خدمت رسانی به مردم در طی شش سال گذشته، نقدهای جدی بر بخش عمده ای از کارکرد ادارات دولتی در استان بوشهر وجود دارد اما به دلیل هدف گذاری مناسب یکی از دستگاه های اجرایی این استان، شاهد موفقیت های عمده ای در جهت خدمت به مردم هستیم.

بدون تردید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که افتخار تغییرات فراوان زیرساختی در حوزه درمان را در دولت تدبیر و امید یدک می کشد اینک و پس از 6 سال در شرایطی قرار دارد که در هیچ یک از شاخص ها قابل قیاس با گذشته نمی باشد.

این کارکرد جدا از این که حاصل نگاه دولت به اولویت بخشی حوزه سلامت با اجرای طرح تحول نظام سلامت در سال 93 است، محصول تلاش های خستگی ناپذیر مدیرانی است که با یک نگاه منطقی و احصاء نیازهای پایه ای و زیرساختی در این بخش پروزه های متعددی را در استان بوشهر تعریف و به مرحله اجرا گذاشته اند.

بررسی ها نشان  می دهد که پس از چهار سال فعالیت های جهادگونه دکتر رئیسی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که سبب جلب توجه وزیر بهداشت برای واگذاری معاونت بهداشتی این وزارت خانه به وی شد، دکتر کشمیری ( رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که از نخبگان کشوری صاحب اندیشه در عرصه تخصصی با داشتن فلوشیپ درد از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایران است) نیز توانست طی دو سال گذشته با ادامه راه وی و خلق فرصت های بسیار مناسب تر از قبل، افقی روشن را برای ارائه خدمت صادقانه به مردم استان بوشهر باز کند.

در طی این مدت دو ساله، اگرچه با در نظر گرفتن شاخص های جمعیتی و میزان عدم توسعه نیافتگی برای شهرستان های ده گانه استان بوشهر، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبی به همراه سازه های فیزیکی درمانی توزیع و ایجاد شد اما به لحاظ این که شهرستان دشتستان با ۶ بخش و ۱۲ دهستان، همراه با ۸ شهر و ۱۹۲ روستا پرجمعیت ترین شهرستان استان بوشهر محسوب می شود ، میزان ارائه این امکانات چشمگیر تر از نقاط دیگر استان بوشهر بوده است.

مروری اجمالی بر کارکرد دکتر کشمیری در شهرستان دشتستان در سال 1397 نشان می دهد که در کنار احداث ساختمان کلینیک تخصصی ویزه ، 18 خانه بهداشت جدید ساخته شد،15 میلیارد ریال امبولانس ها به تجهیزات پیشرفته پزشکی تجهیز، 28 میلیارد ریال  تجهیزات آزمایشگاهی اختصاص و 15 میلیارد ریال تجهیزات مورد نیاز مراکز و خانه های بهداشت نیز خریداری و در اختیاز این شهرستان قرار گرفته است.

این وضعیت زمانی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که به دلیل انسداد بکار گیری نیروهای استخدامی در بدنه تشکیلات درمانی در این شهرستان، فقط در سال گذشته زمینه بستری شدن 35 هزار و 917 هزار نفر از مردم دشتستان در بیمارستان شهید گنجی در کنار مراجعه 214 هزار نفری به اورزانش این بیمارستان انجام شده است.

این شرایط در حالی به وقوع می پیوندد که برای ارائه خدمات به مردم در تنها بیمارستان دولتی شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان با 300 هزار جمعیت نیازمند حداقل 2000 هزار نفر پرسنل در بخش های مختلف درمانی و پشتیبانی هستیم در حالی که آمارها می گوید که این تعداد هم اکنون زیر 800 نفر هستند.

تاکید وزارت بهداشت با نص صریح دستور وزیر به عنوان بالاترین مقام تصمیم گیرنده در خصوص عدم بکارگیری نیروی انسانی این دو راهی را در بین مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ایجاد کرد که یا با نصب العین قراردادن این دستور به مثابه یک آیه نازل شده، از پذیرش هر گونه نیروی انسانی جدید ممانعت به عمل آورده و روند خدمت رسانی به مردم استان بوشهر و به خصوص شهرستان دشتستان را مختل کنند و یا به فکر چاره ای باشند که در این بین مردم صرفا به دلیل بی پولی دولت و وزارت بهداشت متضرر نشوند.

انتخاب راه دوم با بکارگیری معدود نیروی انسانی به شکل ساعتی آن گونه که طی سی سال گذشته به شکلی مرسوم در بیمارستان های ملکی وزارت بهداشت مرسوم بود در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قرار گرفت و برای جبران بخشی از نیازها به نیروی انسانی این افراد به شکل کاملا پاره وقت و ساعتی پذیرش شدند.

توجیه کامل پذیرش شدگان مبنی بر عدم داشتن رابطه استخدامی و بیمه ای با دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حالی با پاسخ مثبت آنها همراه شد که بخشی از این افراد خود بیمه شده در حوزه های کاری دیگر بوده و به نوعی برای کم کردن مشکلات مالی و اقتصادی خود، این همکاری را با علم به پرداخت دستمزد ساعتی به شکل نامنظم طی سه چهار ماه و شاید بیشتر به عنوان شغل دوم پذیرفته بودند.

هر چند مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر این باورند که تمام سعی و تلاششان برای پرداخت دستمزد ساعات کاری محدود این افراد که فاقد ردیف بودجه مشخص بوده و از سرفصل هایی که قانون به آنها اجازه داده در کمتر از سه ماه پرداخت می کنند اما مشاهدات عینی نشان می دهد که در پاره ای از مواقع دانشگاه علوم پزشکی گاهی تا چهارماه نیز موفق به این پرداخت ها نشده است.

این وضعیت و با نزدیکی به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان یک الترناتیو در دستور برخی از کاندیداها در حوزه انتخابیه شهرستان دشتستان قرار گرفته تا با تبدیل یک معضل کاری به یک مطالبه مردمی و پایین آوردن میزان محبوبیت نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی که در هیچ شرایط محبوب نیست از این آب گل آلود، ماهی رای خود را صید کنند.

به نظر می رسد هر جایی که پای مطالبات صنفی به میان باشد و عده ای در هر جایگاهی بخواهند آن را تبدیل به مطالبه غیرصنفی کنند، در وهله اول نه تنها کمکی به رفع مشکل نمی شوند بلکه زمینه ساز ایجاد مشکلات دیگری نیز فراهم می کنند.

شاید همین فردا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به این نتیجه برسد که دستور وزیر بهداشت برای عدم بکارگیری هر گونه نیروی انسانی بدین شکل را به مثابه یک آیه نازل شده نصب العین قرار دهد و با هر مکافاتی مطالبات سه ماه نیروهای ساعت کاری خود در بیمارستان برازجان که کمتر از 5 درصد از پرسنل خود به تعداد 40 نفر را پرداخت و از پایان ماه عملا با انها خداحافظی کند تا روند خدمت رسانی به مردم با همان ساز و کار وزارت بهداشت تنظیم شود.

در نهایت این مردم شهرستان دشتستان می مانند که محروم از خدماتی در عرصه درمان  شوند که با وجود هزاران گرفتاری مالی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، سهم خوبی طی 6 سال گذشته کسب کرده اند، بماند این که آن کاندیداهای دلسوز این روزهای دشتستان هم می توانند در صفحه های اجتماعی به مردم بگویند که دیدید نرفته به مجلس چگونه مشکل پرداخت حقوق کارکنان ساعتی و به قول خودشان اوتی بیمارستان شهید گنجی برازجان را حل کردیم.

یادداشت: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه