جزئیات حکم محکومیت هنگامه شهیدی
به گزارش جنوب نیوز، مصطفی ترک همدانی، گفت: در شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، حکم حبس برای هنگامه شهیدی صادر شده است.

وی ادامه داد: همچنین حکم بدوی دادگاه انقلاب در مورد محکومیت ایشان نیز تأیید شده و حکم حبس ۱۲ سال و ۹ ماه طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی تعیین و مجازات وی به مدت ۷ سال و نیم حبس قابل اجرا خواهد بود.

همدانی گفت: همچنین ممنوعیت دو ساله خروج از کشور و عدم فعالیت در فضای مجازی و همچنین عدم ورود به تشکل و دسته‌جات سیاسی نیز برای وی صادر شده است.

هنگامه شهیدی در سال ۹۵ به اتهام ارتباط با کانال خبری آمدنیوز دستگیر و پس از آن با قرار وثیقه آزاد شد.

شهیدی هر گونه ارتباط با این کانال خبری را پس از آن منکر شد و از این رسانه اعلام برائت کرد اما پس از مدتی به دلیل اظهاراتی علیه مسؤولان قضایی تحت تعقیب قرار گرفت و دادستانی خبر از دستگیری وی در ۵ تیر ۹۷ داد.

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران ۱۰ تیر از صدور کیفرخواست با عناوین اتهامی افترا، نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و امنیت ملی یاد کرد.

بر این اساس پس از بررسی‌های انجام شده امروز رأی نهایی برای این متهم صادر شد و وی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس و ۲ سال ممنوعیت از عضویت در گروه‌ها، احزاب و فعالیت‌های مجازی و همچنین ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.