ماجرای گوجه دردسرسازی که کار دست سپاهان داد
به گزارش جنوب نیوز، سعید فتاحی مسئول کمیته برگزار کننده مسابقات لیگ برتر پس از پایان دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال گفت: متاسفانه در اصفهان پرتاب نارنجک هنوز هم اتفاق می‌افتد، در بازی با پرسپولیس هم این موضوع بود. خود هواداران باید دیگر رعایت کنند. در هیچ استادیومی نمی‌بینید که ترقه بزنند. چقدر AFC ما را به خاطر این موضوع جریمه کرده است؟ الان غیر از سپاهان کسی ضرر نکرد.

او ادامه داد: دفعات قبل به خاطر این کار جریمه شدند و این بار هم ناظر بازی حتماً گزارش می‌دهد. شما دیدید بازی ۵ دقیقه به خاطر یک گوجه فرنگی متوقف شد! چون کسی نمی‌تواند داخل زمین برود. ما منتظر رسیدن آتش نشانی بودیم که خوشبختانه ماموران نیروی انتظامی وارد عمل شدند و بعد فهمیدیم که آن شیء گوجه بوده است. چون ما نمی‌توانستیم وارد زمین شویم و حتی داورها هم نمی‌توانستند چون وسط چمن بود و همه فکر می‌کردند نارنجک بود. دلیل این هم سه نارنجکی بود که یک دقیقه قبل منفجر شده بود. وظیفه ناظر و داور بازی این بود که بازی را قطع کنند.

فتاحی درباره محرومیت تماشاگران برای جلوگیری از این اتفاقات گفت: من فکر می‌کنم اینها هوادار سپاهان نیستند. شما ببینید در دربی ما از هواداران خواهش کردیم و آنها هم آمدند و رعایت کردند. بازی هم مساوی نبود که بگوییم به این دلیل جو آرام بوده. پس ببینید اگر مردم بخواهند، می‌شود. چطور در بازی‌های آسیایی این اتفاق نمی‌افتد؟ در آسیا کلی جریمه و محروم می‌شوند. اینجا هم همین است اما برایشان مهم نیست، پس به تیمشان اهمیت نمی‌دهند. راحت ترین کار این است که تماشاگران محروم شوند اما کدام تماشاگر؟ آنها که واقعی هستند محروم شوند یا تماشاگرنماهایی که این کار را می‌کنند؟ البته دیدم که نیروی انتظامی یک نفر را دستگیر کرد چون همه ورزشگاه‌ها به دوربین مجهز شده و چک می‌کنند ولی تا وقتی که خود هواداران نخواهند، چیزی نمی‌شود.

 همین توقف بازی به خاطر پرتاب نارنجک و گوجه موجب اتلاف وقت زیادی شد و داور ۷ دقیقه وقت اضافی در نظر گرفت و استقلال در دقیقه ۹۷ گل برتری را به سپاهان زد تا بازنده بزرگ این پرتاب نارنجک‌ها شاگردان امیر قلعه نویی لقب بگیرند!

منبع: ورزش سه