کد خبر: ۲۵۰۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۲۶ اسفند ۱۴۰۱
رئیس شبکه دامپزشکی کاشان گفت: با حمله یک قلاده سگ بلاصاحب، پنج نفر از همشهریان کاشانی مجروح شدند.
حمله سگ بلاصاحب به شهروندان کاشان/۵ نفر مصدوم شدند


به گزارش جنوب نیوز، عباس شاه میرزایی با اشاره به وصول گزارشی مبنی بر حمله یک قلاده سگ بلاصاحب به گله گوسفندان در یکی از مناطق اطراف کاشان اظهار داشت: در اثر این حمله صاحب گله در منطقه مصلی فین کاشان مجروح شد.

وی با اشاره به اینکه این اتفاق توسط مرکز بهداشت به شبکه دامپزشکی کاشان گزارش شد، ابراز داشت: بلافاصله پس از وصول گزارش اکیپ واکنش سریع این شبکه به حالت آماده باش درآمد.

رئیس شبکه دامپزشکی کاشان تصریح کرد: متعاقب این اتفاق، شاهد حمله دوباره سگ بلاصاحب به شهروندان کاشانی بودیم.

وی با بیان اینکه در اثر حمله دوم نیز چهار نفر از همشهریان کاشان مجروح شدند، گفت: در پایان در خیابان امیرکبیر محدوده بیمارستان متینی تا میدان امام حسین با همکاری شهرداری سگ مهاجم مهار و معدوم شد.

شاه میرزایی افزود: همکاران شبکه دامپزشکی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام به نمونه گیری از مغز حیوان جهت تشخیص قطعی بیماری هاری نمودند.

وی تاکید کرد: بدلیل ازدیاد سگ‌های بلاصاحب در شهر و مشترک بودن بیماری هاری بین انسان و حیوان از شهروندان بخصوص نوجوانان و کودکان درخواست می‌شود از نزدیک شدن به هر گونه حیوان سگ و گربه بلاصاحب و غذا دادن به آنان جدا خودداری کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی تاکید کرد: از صاحبان سگ‌های گله و خانگی در خواست می‌شود در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون حیوانات خود علیه بیماری هاری اقدامات لازم را انجام دهند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: