کد خبر: ۲۴۹۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۱:۲۸ - ۲۱ اسفند ۱۴۰۱
مدیرکل تعاون استان بوشهر خبر داد؛
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر گفت: همزمان با سراسر کشور، طرح ملی کالابرگ الکترونیکی در سطح این استان آغاز شد.
آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در بوشهر
به گزارش ایرنا؛ مصدق کشاورزی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای از جمله رفاه، افق کورش و جانبو مجهز به بارکدخوان و متصل به این سامانه شده و پذیرای هم‌استانی‌ها در این طرح هستند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح از این پس یارانه‌بگیران می‌توانند یک‌ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی از اعتبار تعبیه شده برای خرید ۱۰ قلم کالای اساسی مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر تصریح کرد: در صورت استفاده از این مزیت به میزان اعتبار استفاده شده از یارانه ماه بعد خانوار کسر و مابقی به صورت نقدی در زمان مقرر به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود.

کشاورزی ادامه داد: این طرح کاملا اختیاری است و اگر کسی بخواهد از یارانه خود در این طرح استفاده نکند می‌تواند به‌صورت نقدی برداشت داشته باشد.

وی ادامه داد: در این طرح اعتبار خانوارهای یارانه‌بگیر شارژ شده و می‌توانند یک‌ماه زودتر از دریافت یارانه نقدی از این اعتبار در راستای خرید ۱۰ قلم کالای اساسی شامل شیر، پنیر، ماست، روغن، برنج، مرغ، تخم‌مرغ، ماکرانی، قند و شکر استفاده کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوشهر اضافه کرد: هر سرپرست خانوار به اندازه تعداد اعضای خانوار خود تا سقف یارانه نقدی می‌تواند از کالاهای مذکور خریداری کند که مانند خریدهای معمولی با کارت بانکی انجام می‌گیرد، بخشی از یارانه کالا از محل اعتبار حساب یارانه و مابقی از حساب بانکی سرپرست خانوار کسر می‌گردد و در بیستم هر ماه باقی مانده اعتبار به حساب سرپرست واریز خواهد شد.

وی یادآور شد: خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند جهت مشاهده میزان اعتبار و فروشگاه‌های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک با تلفن همراه سرپرست خانوار، کد دستوری #۲۸*۷۸۸* شمارگیری و یا به درگاه اینترنتی سامانه شبکه ملی اعتبار مراجعه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر توضیح داد: فروشندگان صنوف خواربار، لبنیات، پروتئین و فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی مصرف، می‌توانند با مراجعه به نرم افزار «بازار» و «مایکت» یا از طریق درگاه الکترونیکی shoma.sfara.ir نسبت به نصب برنامه کاربردی «شما» و ثبت نام از قسمت پنل فروشنده به فروشندگان مجاز در این طرح ملحق شوند.

کشاورزی عنوان کرد: شهروندان می‌توانند ضمن مراجعه به سامانه shoma.sfara.ir اپلیکیشن شما دانلود و نصب کنند تا با فروشگاه‌های طرف قرارداد با طرح آشنا شوند.

وی گفت: قرارگاه ویژه کالا برگ الکترونیکی در استان بوشهر یکماه قبل تشکیل شده و زیرساخت لازم برای اجرای این طرح فراهم شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: