کد خبر: ۲۴۹۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۱۸ اسفند ۱۴۰۱
وزارت کشور گرجستان ضمن اشاره به دستگیری ۶۶ نفر در جریان تظاهرات سه‌شنبه شب از زخمی شدن ۵۰ مامور پلیس و تعدادی شهروند غیرنظامی خبر داد.
مخالفان دولت گرجستان روز چهارشنبه در فراخوانی تازه خواستار برپایی تظاهرات علیه تصویب پیش‌نویس قانون بحث‌برانگیز «ماموران خارجی» شدند که اپوزیسیون از آن به عنوان «آزادی‌کشی» یاد می‌کند.

به گزارش جنوب نیوز به نقل از رسانه ها؛ فراخوان برای تظاهرات مجدد در حالی از سوی مخالفان مطرح شده که سه‌شنبه شب، همزمان با تصویب کلیات این لایحه، هزاران نفر از شهروندان این کشور مقابل پارلمان تجمع کردند و با پلیس و نیروهای امنیتی درگیر شدند.

گرجستان ناآرام شد (+فیلم)

این تجمع اعتراضی که با خشم فزاینده ناشی از تصویب لایحه جنجالی «عوامل خارجی» همراه شده بود خیلی زود به خشونت کشیده شد و پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در تفلیس از گاز اشک‌آور و خودروهای آب‌پاش استفاده کرد.

وزارت کشور گرجستان با صدور بیانیه‌ای ضمن اشاره به دستگیری دست کم ۶۶ نفر در جریان تظاهرات سه‌شنبه شب از زخمی شدن ۵۰ مامور پلیس و تعدادی شهروند غیرنظامی در جریان درگیری‌ها خبر داد.

گرجستان ناآرام شد (+فیلم)

در بیانیه وزارت کشور گرجستان همچنین آمده است که معترضان در جریان این تظاهرات که از آن به عنوان «یک حمله سازمان‌یافته علیه پارلمان» یاد شده، اقدام به پرتاب سنگ و کوکتل ‌مولوتوف به سوی ماموران پلیس کردند.

گرجستان ناآرام شد (+فیلم)

اپوزیسیون بنا به آنچه در فراخوان تظاهرات روز چهارشنبه آمده قصد دارد تا زمان لغو لایحه جنجالی مصوب در پارلمان هر روز دست به برپایی تجمعات اعتراضی بزند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: