کد خبر: ۲۴۸۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۱ - ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
امام‌جمعه بوشهر:
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بوشهر با بیان اینکه نظام رسانه‌ای قوی نداریم، گفت: در جهاد تبیین چون حوزه بیان است خط مقدم آن صاحبان رسانه هستند.
نظام رسانه‌ای قوی نداریم/ لزوم برنامه‌ریزی در حوزه رسانه

به گزارش جنوب نیوز، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر سه شنبه در نشست با ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم تحول نوینی مشاهده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بوشهر افزود: پدیده رسانه همیشه در جامعه انسانی تأثیر و تأثر خاصی دارد و انسان بدون رسانه یعنی انسانی که در حبس ذهنیات خود است.

وی گفت: خداوند انسان را موجودی رسانه‌ای می‌داند و با رسانه قرآن با انسان صحبت می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بوشهر با اشاره به اینکه رسانه ابزاری فوق‌العاده مهم در سقوط یا صعود انسان است اضافه کرد: هر کسی بتواند محتوا سازی و مدیریت رسانه‌ای انجام دهد در نظم جامعه انسانی موفق است.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: در جهان از دیرباز یک نگاه به کنترل مدیریت رسانه‌ای وجود داشته است، جهان استکبار هم به دنبال محتوا سازی فکر مورد نظر خود و به دست آوردن ابزار رسانه و کنترل رسانه برای مهندسی و مدیریت جامعه انسانی بوده است.

وی گفت: در طول تاریخ یک جنگ رسانه‌ای پنهان وجود داشته است و پیروزی در طول تاریخ از آن کسی بوده است که توانسته محتوا سازی مطابق با شرایط را انجام دهد و در عرصه رسانه برد رسانه‌ای هم از نظر پوشش وسعت و هم از نظر جاذبه داشتن و هم از نظر تکنولوژی و تبحر در شناخت تکنیک‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: دشمن در صحنه کربلا با محتوا سازی و قدرت رسانه و شیوه‌های غیر صحیح اندیشه‌ای غیر صحیح را القا می‌کرد.

رسانه‌های بزرگ جهان زیر نظر صهیونیست‌ها است

وی یادآور شد: در جهان کنونی اکثر رسانه‌های بزرگ جهان زیر نظر صهیونیست‌ها است و از این قدرت رسانه‌ای با پوشش و اعتبارات زیاد جهان را برای مهندسی اذهان و محتوایی که می‌خواهند و این محتوا تسلیم در برابر اندیشه‌های غرب و از بین رفتن و دگردیسی هویت دینی و ملی کشورها به ویژه کشورهای اسلامی است، مورد هجمه رسانه‌ای قرار می‌دهند.

امام جمعه بوشهر گفت: در مقابل تهاجم رسانه‌ای صهیونیست‌ها باید خط مقاومت رسانه‌ای ایجاد کنیم و دارای جبهه و نظام رسانه‌ای بسیار قوی و به تعبیری رسانه مقاومتی ولی در یک جبهه و یک خط مقاومت داشته باشیم و دارای متفکران و اندیشمندان و محتوا سازهای فوق العاده قوی، استفاده از تکنولوژی رسانه و بروز و جامعه شناسی و روانشناسی مخاطب، کشف توطئه‌های جهان استکبار و ارائه محتواهای صحیح برای ارائه اسلام و انقلاب و خنثی کردن توطئه‌ها باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید ابتدا در کشور ایران و بعد در کشورهای خط مقاومت این کار صورت بگیرد.

وی گفت: هنر و رسانه در جهان به اسارت سرمایه داری بزرگ جهان در آمده است و باید پروژه آزاد سازی هنر و رسانه از جهان استکبار و سرمایه داری توسط خط مقاومت طراحی شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه استکبار به دنبال تحریف نظام دینی است و رسانه به عنوان توپخانه آن است گفت: استکبار از طریق رسانه برای انقلاب انحراف ایجاد می‌کند و اینگونه است که مقام معظم رهبری جهاد تبیین یعنی مقابله جدی با تهاجم تحریف و انحراف دشمن را مطرح فرمودند و در جهاد تبیین چون حوزه بیان است خط مقدم آن صاحبان رسانه هستند.

وی گفت: استکبار در راستای تحقق اهداف خود ایجاد انحراف می‌کند و وظیفه رسانه و همه صاحبان بیان و سخن این است که در جهاد تبیین شرکت کنند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: مهمترین خط، خط رسانه رسمی است که شامل مطبوعات، خبرگزاری‌ها که به شکل الکترونیک، مکتوب و دیداری و شنیداری هستند.

جهان کنونی جهان رسانه است

وی با بیان اینکه جهان کنونی جهان رسانه است اضافه کرد: اگر ما در نبرد رسانه‌ای پیروز نشویم قطعاً در شکست رسانه‌ای دچار بحران‌های جدی خواهیم شد و آن بحران نتایج بسیار خطرناکی را در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه رسانه یک حوزه استراتژیک است گفت: متأسفانه دچار یک هرج و مرج رسانه‌ای هستیم یک نظام رسانه‌ای قوی نداریم به همین جهت با اینکه بسیاری از رسانه‌ها هم راستا در اندیشه‌های انقلاب اسلامی هستند ولی یک نظام، برنامه و استراتژی واحد ندارند، شکست رسانه‌ای نخورده‌ایم ولی آسیب رسانه‌ای دیده‌ایم.

وی با بیان اینکه شکست رسانه‌ای دشمن به دلیل وجود رسانه‌های انقلابی است گفت: در خصوص رسانه باید یک برنامه ریزی دقیق اندیشه‌ای داشته باشیم و حمایت ویژه از رسانه صورت بگیرد، نظارت کارآمد و یک بازتولید مداوم باشد چون دشمن هر مرحله را به یک شکل طرحی می‌کند و تغییر سیستم می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بوشهر ادامه داد: باید به سمت بصیرت رسانه‌ای عمومی برویم که هر شخص یک سرباز بصیرت، مقاومت و یک مبلغ رسانه‌ای انقلاب باشد.

آیت الله صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: باید در حوزه رسانه دارای یک دیپلماسی و ساختار قوی بشویم و تولید منابع انسانی بکنیم همچنین مردمی کردن رسانه را در دستور کار قرار دهیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: