کد خبر: ۲۴۸۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۵۱ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
همزمان با ایام عزاداری؛
حضور چشمگیر نوجوانان در هیئت های عزاداری شیراز نشان از این دارد که عشق حسین(ع) سن و سال ندارد.
عاشقان دهه نودی حسینی در شیراز بزرگی می کنند/ کلاس درس عاشورا
به گزارش جنوب نیوز، چندی پیش کلیپی در فضای مجازی از گروه نوجوانان شیراز پخش شد که حرف و حدیث‌های بسیاری به همراه داشت که آیا نوجوانان به مسائل مذهبی و دینی کم توجه شده اند یا خیر.

با آغاز دهه محرم در شیراز همگان شاهد حضور گسترده نوجوانان در هیئت‌های عزاداری هستند که این نشان از عشق و علاقه حسینی در میان دهه نودی های شیراز است.

امروز در تمامی هیأت‌های مذهبی حضور نوجوانان در بخش‌های اجرایی و مراسم عزاداری چشم گیر است که بیش از نیمی از دسته‌های عزاداری را نوجوانان به خودشان اختصاص دادند.

عاشقان دهه نودی حسینی در شیراز بزرگی می کنند/ کلاس درس عاشورا

علم گردانی جلو هیئت، زنجیرزنی میانه هیئت و حتی جمع کردن کابل‌های باندهای پخش صدا بر عهده نوجوانان و جوانان است که در کنار بزرگسالان برای امام حسین (ع) عزاداری می‌کنند.

نوجوانان سومین حرم اهل بیت (ع) در کلاس درس عاشورا حاضر می‌شوند تا راه و رسم زندگی کردن در مسیر درست را بیاموزند.

امروز شیراز غرق در عزا و ماتم است هیئت‌های عزاداری در نقاط مختلف شهر شیراز برنامه‌های خود را اجرایی می‌کنند و عزاداران حسینی نیز متناسب با علاقه خود در نوع عزاداری در این مجالس شرکت می‌کنند.

محوریت عزاداری‌ها با حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و حرم مطهر سیدعلاالدین حسین (ع) است که هیأت‌های زنجیر زنی و سینه زنی خودشان را به این مکان‌ها می‌رسانند اما هیأت هایی که فاصله زیادی با حرمین دارند نیز طی این ۱۰ شب سعی می‌کنند حتی برای یک مرتبه هم که شده با استفاده از اتوبوس اعضای خود را به میدان شهدا برسانند و سپس از این محل با عزاداری به سمت حرمین مطهر حرکت کنند.

عاشقان دهه نودی حسینی در شیراز بزرگی می کنند/ کلاس درس عاشورا

حتی در این فاصله زیاد نیز نوجوانان حضور دارند و نقش آفرینی می‌کنند.

معمولاً نوجوانان مسیر حرکت‌های خود در زندگی را از بزرگسالان فرامی گیرند اما عشق حسین به گونه‌ای است که سن و سال تأثیری ندارد و همه در این کلاس درس بزرگ حاضری می‌زنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: