کد خبر: ۲۴۸۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۲ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

نظر شگفت‌انگیز آیت‌الله جوادی‌آملی درباره "تعزیه"/ چراغ سبز دادستانی برای برخورد پلیس با اراذل و اوباش

جنوب نیوز: محمدحسین مقیمی، کنشگر اصلاح طلب و معاون سیاسی وزارت کشور در دوران رئیس جمهور روحانی اخیرا طی اظهاراتی در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا اظهار کرده است: نزدیک برخی رویدادها شما مشاهده کنید نوع پوشش‌ها هرگونه باشد از آنها گزارش تهیه می‌شود و با این افراد مصاحبه می‌کنند، اگر این اشکال دارد چرا در این مقاطع ایرادی ندارد؟ معتقدم هنگامی که قانون برای همه و در همه زمان‌ها یکنواخت اجرا نمی‌شود،  برای مردم سوال است که چرا؟ مردم این را یک اتفاق همین طوری نمی‌دانند بلکه این‌ها را برنامه‌ریزی‌شده می‌دانند و دوست ندارند مهندسی شده با آن‌ها برخورد شود.  

او می افزاید: اگر شرایط را به گونه‌ای فراهم کنیم که مردم پای صندوق رأی بیایند،  آن‌ها به انقلاب‌شان و صندوق رأی اعتماد دارند، اما اگر متوجه شوند کسی را که می‌خواهند انتخاب کنند در میان افراد تایید شده نیست، این را محدودیت تلقی می‌کنند لذا اگر ما به دنبال حضور حداکثری مردم در انتخابات آینده هستیم، باید نوع دیگری رفتار کنیم.

مقیمی در بخش دیگری از اظهارتش نیز گفته است: باید حرف‌های ما به گونه‌ای باشد که عملکرد گذشتگان را آن گونه که بوده نقل شود.  اگر به گونه‌ای عمل کنیم که مردم برداشت دیگری کنند خیلی از این حرف‌ها و صحبت‌ها را سیاسی قلمداد می‌کنند و این تاثیرش را پای صندوق رای می‌گذارد. زیرا آن برخوردها در ذهن‌شان است و می‌گویند چرا این چیزها در گذشته بد بوده و همه چیز این روزها خوب شده است! [۱]

*این اظهارات عوامانه حتما بایستی بیان می شد تا مردم بدانند در دوران دولت آقای روحانی برخی از افراد مسئول در چه پارادایم فکری و ذهنی بوده اند.

آقای مقیمی گویا فراموش کرده که پوشش مانتو یا روسری رنگی یا ... مورد تذکر گشت های امنیت اجتماعی فراجا نیستند و صدا و سیما هم محدودیتی برای مصاحبه با بانوانی که چنین پوشش هایی را استفاده می کنند، ندارد.

در واقع مسئله و معضل بدحجابی و مقولاتی که الزام برخورد دارند؛ زنان و مردانی هستند که تظاهر به بی‌قانونی و حتی مقابله با حجاب قانونی می‌کنند که طبیعتا همانند هر تخلف دیگری، در صورت مشاهده با آن برخورد خواهد شد. البته این دسته، افرادی هستند که به هیچ مناسبتی در قاب دوربین هم نمی توان تصاویر آنها را نشان داد.

در بحث مشارکت انتخاباتی مردم نیز آقای مقیمی در حال تکرار طوطی وار تعالیم هسته سخت اصلاحات است. هسته ای که دست به تحریم انتخابات های ۹۸ و ۱۴۰۰ زد و سپس به جای عذرخواهی اما شروع به تئوری پردازی کرد تا خیانت سیاسی جریان خود را لاپوشانی کند.

حقیقت اینجاست که انتخابات و صندوق رأی، یگانه راه حل مشکلات مردم و تنها روزنه امیدی است که مردم می توانند بوسیله آنها مسیر موجود را تغییر دهند. فلذا اینکه القا شود مردم به فلان دلیل ممکن است در انتخابات شرکت نکنند یک حرف غلط، ضعیف و منهای هرگونه استدلال است. در واقع کسی که در هنگامه رویت مشکلات؛ تنها روزنه امید را به روی خودش ببندد از عقلانیت بری است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: