کد خبر: ۲۴۸۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۱

بهتر است مجلس یازدهم ساکت باشد! / عکس‌های دستگیری معترضان حجاب قانونی در زمان امام

جنوب نیوز: شهربانو امانی، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم در بخشی از یک مصاحبه با شماره شنبه گذشته روزنامه اعتماد پیرامون گشت ارشاد گفته است: از ابتدای انقلاب هر زمانی که فضای عمومی کشور به سمت آرامش و نوع خاصی از ثبات حرکت می‌کرد، برخی افراد و جریانات تندرو، اقداماتی را صورت می‌دادند که فضای عمومی جامعه به هم بخورد. نسل‌های قدیمی‌تر به خاطر دارند امام(ره) اشاره می‌کردند برخی به دنبال این هستند که زنان را از عرصه اجتماعی حذف کنند و آنها را به کنج خانه‌ها بفرستند.

او سپس در پاسخ به این سوال که "واکنش امام(ره) به این اظهارات و خواسته‌ها چه بود؟ " اظهار می کند:

"ایشان ضمن اینکه همواره به مباحث اصلی دین، معتقد و پایبند بودند، اما همواره از روش‌هایی برای ترویج گزاره‌های دینی استفاده می‌کردند که باعث تشویق مردم به حضور در صحنه شود. درواقع امام همواره نگران این بودند که مردم از دین رویگردان شوند و نسبت به این اصل، اهتمام جدی داشتند. تاکید امام روی اجرایی شدن عدل و انصاف در همه اقشار جامعه بودند. عباراتی مانند اینکه: «زنان اگر بیشتر از مردان پیش‌تر نباشند از مردان عقب‌تر هم نیستند.» یا «زنان باید در تمام مقدرات جامعه دخالت بکنند و حضور فعال داشته باشند.» نشان‌دهنده دیدگاه پیشرفته امام(ره) نسبت به مطالبات زنان است. نگاه ایشان را این‌گونه فرض می‌گیرم که امام همواره به مسوولان تاکید داشتند تا مشکلات جامعه را به گونه‌ای حل‌وفصل و فضای جامعه را به گونه‌ای فراهم کنند که زنان حضور فعال در جامعه داشته باشند نه اینکه به زنان به عنوان جنس دوم نگاه شود یا با برخوردهای خشن زنان را به زور سوار گشت‌های ارشاد کنند. "[2]

*همه باید بدانیم که در مقابل گزاره "مکتب امام"، گزاره "تحریف امام" نیز قرار دارد.

به این معنی که عده ای قصد دارند در مقابل مکتب امام و سه مولفه اصلی آن یعنی معنویت، عقلانیت و عدالت؛ دست به تحریف امام راحل بزنند و امامی را به مردم و نسل های جدید معرفی کنند که مثلا با عقلانیت حکومتی مخالف بود، اصراری بر حفظ شعائر اسلامی در اجتماع نداشت و تأکیداتش در زمینه لزوم پیشرفت بانوان به معنی رواداری ولنگاری برای مخالفان حجاب بود!

مثلا چندی قبل بود که سایت جماران طی یادداشتی امام راحل را موافق برگزاری تجمعات اعتراضی و اغتشاش جلوه داده بود! [3]

این سابقه خبری از آنرو بیان شد تا همه بدانند مسئله تحریف امام بسیار جدی است و برخی اصلاح طلبان حتی با حمایت یک موسسه نزدیک به بیت امام خمینی دست به این تحریفات بیّن می‌زنند.

مع الوصف و در اشاره به اظهارات خانم امانی لازم به اشاره است که اگرچه نگاه امام راحل به مسئله زنان بسیار پیشروتر از مدعیان بود و آن یار سفر کرده موهبت‌هایی را در زمینه آزادی و فکر و مذهب به زنان ایرانی تقدیم کرد که در تاریخ بی سابقه است اما لازم به تأکید است که امام خمینی با انکار مذهب و دهان کجی علنی به شعائر اسلامی به شدت مخالف بود و برخوردهای قانونی با بدحجابی خیابانی در زمان شخص امام و شهید بهشتی آغاز شد.

از حیث ارائه سند نیز می توان به این 2 تصویر که مربوط به دستگیری زنان معترض به حجاب قانونی در پی تظاهرات آنها در اسفند ماه سال 57 است اشاره کرد.

این تصاویر به وضوح نشان می دهد که خانم امانی و امثال ایشان تا چه اندازه برای تحریفی تقلا می کنند که ناممکن است...

بهتر است مجلس یازدهم ساکت باشد! / عکس‌های دستگیری معترضان حجاب قانونی در زمان امام

بهتر است مجلس یازدهم ساکت باشد! / عکس‌های دستگیری معترضان حجاب قانونی در زمان امام

*گفته می شود عکاس این تصاویر، آقای کاوه کاظمی بوده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: