کد خبر: ۲۴۸۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹:۳۱ - ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱
آیت‌الله سیدحسن عاملی:
دو شخصیت یعنی آقای حسن‌زاده آملی و آقای فاطمی‌نیا درباره ولایت و رهبری سنگ تمام گذاشتند، آیت‌الله فاطمی‌نیا با تمام فراغت و صراحت اعلام کرد شیرازه جامعه ما اطاعت از مقام معظم رهبری است.
جنوب نیوز: یادداشت- آیت‌الله سیدحسن عاملی: اخلاص، حسن سلیقه و پشتکار از امتیازات مهم آیت‌الله فاطمی‌نیا بود. ویژگی حسن سلیقه برای یک خطیب بسیار مهم است، چرا که این ویژگی بسیار بر مخاطب تأثیرگذار خواهد بود. از مرحوم فلسفی پرسیدند: این حرف‌های خوب را از کدام کتاب می‌گویید، ایشان پاسخ دادند: از کتاب سلیقه. 

استاد فاطمی‌نیا انسان محقق و باسوادی بودند و یکی از ویژگی‌های بسیار بزرگ ایشان این بود که بر فنون خطابه آرمانی مسلط بود. خطیب آرمانی کسی است که اول خطابه مخاطب را جذب و آخر خطابه او را رها کند. آیت‌الله فاطمی‌نیا این فنون را می‌دانست و به گونه‌ای صحبت می‌کرد که مخاطب مجذوب جاذبه ایشان می‌شد و تا پایان با مخاطب همراه بود. 

وصف دیگر استاد فاطمی‌نیا که بسیار ارزشمند است این بود که ایشان بر سوژه‌های حساس اجتماعی دست می‌گذاشت. مثل یک دیده‌بان، ریشه‌های اصلی خرابی را شناسایی و روی آنها کار می‌کرد؛ به همین دلیل درد جامعه را خوب می‌فهمید. در روایتی در کتاب شریف کافی آمده است که «الْعَالِمُ بِزَمَانِهِ لَا تَهْجُمُ عَلَیْهِ اللَّوَابِسُ؛ امام صادق علیه‌السلام فرمود: شبهات به کسی که زمانه خود را بشناسد، هجوم نمی‌آورد». استاد فاطمی‌نیا به معنای واقعی کلمه عالم به زمانه بود. 

از دیگر ویژگی‌های حائز اهمیت استاد فاطمی‌نیا ارادت ویژه ایشان به مقام معظم رهبری بود. یکی از اظهارنظرهای مشهور استاد فاطمی‌نیا، بیانات ایشان درباره ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است. ایشان یک شبی می‌فرمودند: «هر کس کوچک‌ترین حرفی در تضعیف مقام رهبری بزند، هر کس اندیشه‌ای داشته باشد که ضد مقام رهبری باشد، خدا او را نخواهد بخشید». می‌گفتند: «قدردان رهبر باشید؛ اگر افکار پاشیده‌ای، پوسیده‌ای به شما عرضه کردند، قبول نکنید؛ این مرد بزرگ عز اسلام است و هر کس با این مرد بزرگ، با مقام معظم رهبری مخالفت کند، خدا از او نمی‌گذرد». استاد فاطمی‌نیا تاکید داشت: «از اوجب واجبات، یکپارچگی و تأیید آیت‌الله خامنه‌ای است. یک معیارهایی در دست دارم که بر مبنای آن می‌دانم کسی مخالفت با این مرد بکند و توبه هم نکند، خدا او را نمی‌بخشد، مگر توبه کند».

دو شخصیت یعنی آقای حسن‌زاده آملی و آقای فاطمی‌نیا درباره ولایت و رهبری سنگ تمام گذاشتند، آیت‌الله فاطمی‌نیا با تمام فراغت و صراحت اعلام کرد شیرازه جامعه ما اطاعت از مقام معظم رهبری است. خدا او را با اهل بیت محشور بگرداند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: