کد خبر: ۲۴۸۲۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
چگونه "مهرشاد سهیلی"ها را بشناسیم؟!/ نماینده شیراز: جریمه گرانفروشان بازدارنده نیست

جنوب نیوز: ایلنا گزارش داد:  ذبیح‌الله خدائیان سخنگوی دستگاه قضا اخیرا و در خصوص آخرین وضعیت پرونده مهرشاد سهیلی گفته است: 

"این پرونده با کیفرخواست به دادگاه ارسال شد و حکم بدوی صادر شده و این فرد به ۳ سال حضور در کانون اصلاح و تربیت و رد مال محکوم شده که البته حکم بدوی است."[۲]

*افکار عمومی در ایران امیدوارند که این پرونده آغازی بر پایان پرونده همه "مهرشادهای سهیلی" باشد.

همانها که با ظاهرسازی، تلوّن، چاپلوسی، زهدفروشی و سوء استفاده از احساسات پاک مردم و برخی مسئولان به دنبال انباشتن جیب خود و تحقق منافع شخصی خودشان هستند و البته در این راه ارزش های دینی و عرفی را نیز به مسلخ می کشانند.

گندم نمایان جو فروشی که همه باید بدانیم اگر عزمی برای بازشناسی آنها نباشد و اگر همه مراقب آنها نباشیم؛ با سالوس بازی و حیله گری در گلوگاه ها لانه می کنند، پست و سمت می گیرند و سرنوشت مردم به گروگان آنها می رود.

و بسا که مهرشادها از مهرشاد سهیلیِ نوجوان خطرناک تر نیز باشند که این مسئله توجه ویژه‌تری را طلب می کند.

در این باره البته باید به این نکته مهم نیز توجه داشت که شناسایی مهرشادهای سهیلی یک راه خیلی ساده نیز دارد: و آن بررسی کارنامه ها و پرسش سوال راهبردی "کارنامه‌ات کو؟!" از همه است.

مهرشادها هرگز کارنامه ای ندارند و همین بی‌کارنامگی است که آنها را به ورطه سالوس بازی و زهدفروشی می کشاند. پس می توان به سوال مهم "کارنامه ات کو؟!" بعنوان شیشه عمر دیو نگاه کرد که اگر بشکند؛ دیو بدطینت زهدفروشی و سوداگری با سرنوشت مردم نیز خواهد مرد.

کاش این پرونده و فرجام قضایی آن؛ آغازی بر بیداری عمومی مردم و مسئولان برای مبارزه با همه مهرشادهای سهیلی و ترویج سوال عقلانی "کارنامه ات کو؟!" در جامعه باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: