کد خبر: ۲۴۶۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۷ - ۰۲ دی ۱۴۰۰
رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد؛
رئیس کل دادگستری فارس گفت: با دستگیری ۷ عضو اصلی یک شرکت هرمی تحت عنوان «یونیک فایننس» در شیراز فعالیت های غیر قانونی این شرکت متوقف شد.
دستگیری ۷ عضو اصلی یک شرکت هرمی در فارس
به گزارش جنوب نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین کاظم موسوی با اعلام این خبر با اشاره به اینکه شرکت یونیک فایننس هیچ گونه مجوز رسمی جهت فعالیت و جذب سرمایه مردم نداشته و با اقدامات متقلبانه نقدینگی شهروندان را به خارج از کشور انتقال داده است گفت: این اقدام باعث مالباختگی تعداد کثیری از شهروندان شده است.

وی بیان داشت: این شرکت هرمی با وعده‌های واهی و فریبنده در زمینه سرمایه گذاری در بورس‌های خارجی و وعده خرید سهام شرکت‌های مطرح بین المللی اقدام به جذب دارایی شهروندان می‌نمود در حالی که در واقع هیچ فعالیت اقتصادی در این زمینه صورت نگرفته است.

این مقام ارشد قضائی استان فارس با بیان اینکه در تحقیقات اولیه خروج ١٦ میلیون دلار از کشور با فعالیت لیدرهای اصلی این شرکت هرمی محرز شده است گفت: تحقیقات در خصوص کشف ابعاد دیگر فعالیت‌های غیر قانونی این افراد ادامه دارد.

رئیس شورای قضائی استان فارس با تأکید بر اینکه هوشیاری و درایت اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در کشف فعالیت غیر قانونی این شرکت هرمی نقش بسزایی داشته است هشدار داد کسانی که در حال فعالیت‌های مشابه می‌باشند ضمن توقف فعالیت و مسترد نمودن پول شهروندان پیش از هرگونه برخورد قانونی از ادامه اقدام غیر قانونی در این حوزه و خروج ارز از کشور خودداری نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی تصریح کرد: مالباختگان می‌توانند جهت طرح شکایت از لیدرهای بازداشت شده این شرکت به شعبه ۱۴ بازپرسی دادسرای انقلاب اسلامی شیراز واقع در بلوار جدید قرآن مراجعه نمایند و فعالیت سایر شبکه‌های مشابه را با تلفن ۱۱۳ به ضابطین اطلاع دهند.

گفتنی است این شاخه شرکت هرمی یونیک فایننس در شیراز دارای سرشاخه‌ها و لیدرهای مستقل داخلی و رابط بین المللی بود که با اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان فارس مورد ضربه واقع و فعالیت‌های مجرمانه آنان در خروج ارز از کشور متوقف شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: