کد خبر: ۲۴۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - ۰۳ آذر ۱۴۰۰
احصا مشکلات اقتصادی فارس،
استاندار فارس گفت: آبفا و شهرک صنعتی شیراز تنها یک ماه فرصت دارند که مشکلات تأمین آب شهرک صنعتی را برطرف کنند.
ضرب‌الاجل استاندار فارس برای تامین آب شهرک صنعتی شیراز
به گزارش جنوب نیوز، محمد هادی ایمانیه بعد از ظهر سه شنبه در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بیان کرد: شرکت آبفا و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تنها یک ماه فرصت داشته تا زمینه امضای تفاهم نامه برای تأمین آب شرب و آب صنعتی مورد نیاز شهرک صنعتی را تأمین کنند.

به گفته این مقام مسئول هزینه آبی که قرار است به شهرک صنعتی برسد براساس تعرفه صنعتی خواهد بود.

احصا مشکلات اقتصادی فارس

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی مرکز فارس گفت: شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در تلاش است تا مشکلات اقتصادی فارس را احصا کرده و در صدد برطرف کردن آنها باشد.

جمال رازقی بیان کرد: یکی از وظایفی که بر عهده این کارگروه است تسهیل فضای کسب و کار در استان‌ها است از این رو شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت در تلاش است در استان فارس شرایط بهبود وضعیت اشتغال در جامعه را بررسی و فراهم کند.

وی اضافه کرد: این کارگروه در تلاش است تا آمارهای اقتصادی و شاخص‌های اقتصادی استان را جمع آوری و به روز رسانی کرده تا در تصمیم گیری های اقتصادی استان بتوان از این اطلاعات و داده‌ها استفاده نمود.

رازقی تاکید کرد: در سال ١٣٩٩ بیش از ٢۶ مصوبه ملی و ۴٨ مصوبه استانی توسط کارگروه گفت و گوی بخش خصوصی و دولت مصوب شده است

وی در خصوص اهم موضوعات این کارگروه نیز تاکید کرد: حل مشکلات برق صنعتی، حل مشکلات صنایع غذایی، گردشگری و صنایع دستی، معدن، بانک‌ها، شهرک‌های صنعتی، سرمایه گذاری اهم موضوعاتی است که در شورای گفت‌وگوی تصمیم گیری شده است.

رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی مرکز فارس در خصوص پایش فضای کسب و کار تصریح کرد: در تابستان امسال استخراج معدن وضعیت خوبی نداشته و هنر و سرگرمی بیشترین میزان شاخص را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: میانگین استان فارس از میانگین کسب و کار کشور کمتر بوده و رتبه استان جز ١٠ استان برتر کشور در حوزه کسب و کار بوده است.

رازقی یادآور شد: شاخص مدیران خرید (شامخ) در سه حوزه خدمات، صنعت و کل اقتصاد تعریف شده و به ترتیب ۵۶، ۵٠ و ۵۴ است و این مؤلفه‌های اقتصادی شامل مواردی نظیر موجودی خرید، استخدام نیروهای جدید، شاخص قیمت خرید محصولات اولیه، شاخص قیمت محصولات تولید شده، شاخص صادرات، انتظارات تولید و میزان بکارگیری نیروی کار است.

به گفته این مقام مسئول ایجاد امیدواری در میان شاخص‌ها و عوامل معیارهای اقتصادی پس از فعالیت دولت سیزدهم مشهود بوده و نشان دهند آن است که امیدواری به آینده در میان مردم به وضوح دیده می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: