کد خبر: ۲۴۵۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۳ - ۳۰ آبان ۱۴۰۰
کارشناس هواشناسی گفت:سامانه بارشی وارد کشور شده و زمینه‌ساز بارندگی و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق کشور خواهد شد.

کارشناس هواشناسی گفت: سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و زمینه‌ساز بارندگی و وزش باد شدید موقت در برخی مناطق کشور خواهد شد.

به گزارش«جنوب نیوز»؛صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان این‌که شب گذشته تداوم آلودگی هوا را در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، کرج، اراک، اصفهان، مشهد و تبریزداشته ایم، گفت: این وضعیت روز یکشنبه در شهر‌های تهران، کرج، مشهد، تبریز و روز دوشنبه در مشهد و تبریز ادامه دارد.

او ادامه داد: از شب گذشته سامانه بارشی وارد کشور شده و زمینه‌ساز بارندگی و وزش باد شدید موقت گاهی رعدوبرق، در برخی نقاط استان‌های خوزستان، ایلام، بوشهر ،چهارمحال‌وبختیاری ،کهگیلویه و بویراحمد ،کرمانشاه و غرب خلیج‌فارس خواهد شد.

ضیائیان یادآور شد: امروز بارش در این مناطق تشدید شده و استان‌های اصفهان ،قم و کردستان را نیز دربرمی‌گیرد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: شدت بارش امروز در استان خوزستان خواهد بود و روز دوشنبه استان‌های تهران، کرج ،قزوین و زنجان را در برمی‌گیرد.

ضیائیان توضیح داد: در روز‌های یکشنبه و دوشنبه بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی به‌صورت برف خواهد بود . روز سه‌شنبه در شمال شرق و نواحی مرکزی کشور و روز چهارشنبه در شمال شرق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

او درباره آب‌وهوای تهران هم گفت: آسمان تهران نیمه‌ابری همراه با غبار محلی است و گاهی وزش باد و بارش پراکنده پیش بینی می شود. بیشترین دمای تهران به ۱۳ درجه و کمترین آن به ۵ درجه می رسد.

همچنین سازمان راهداری وحمل ونقل جاده‌ای هم ضمن پیش‌بینی بارش برف و باران در برخی محور‌های مواصلاتی کشور از مسافران درخواست کرد احتیاط لازم و اقدامات پیشگیرانه هنگام تردد را انجام داده و تجهیزات لازم به همراه داشته باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: