کد خبر: ۲۴۵۵۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۸ مهر ۱۴۰۰
نقش صداوسیما در عمل به هشدارهای امنیتی رهبر انقلاب/ مشاور روحانی دست‌بردار نیست!

جنوب نیوز: هادی خانیکی، فعال چپ و از تئوریسین‌های اصلاحات اخیراً در بخشی از یک مصاحبه با روزنامه جهان صنعت، اظهار کرده است:

"این روزها این حس زوال همه نسل‌ها را دربرگرفته است. به نظرم حس زوال را در ۴ بعد می‌توان دید، یکی تضعیف ارزش‌های اجتماعی، دومی احساس تبعیض در جامعه! بازهم اگر فرض کنیم نیست که هست همچنان چنین حسی در جامعه وجود دارد. احساس سوم بی‌اعتمادی همه به همه است. انگار همه باید چیزی را از همدیگر مخفی کنند و این حس بی‌اعتمادی اساس همه این بدبختی‌هاست. حس چهارم ناامیدی نسبت به آینده است.  هراس از همه چیز در آینده و نامعلوم بودن وضعیت اجتماعی. همه این‌ها نشان می‌دهد که سرمایه اجتماعی در جامعه ما در معرض مخاطرات بزرگی است. باید جامعه یک احساس نیکویی نسبت به خودش داشته باشد".[3]

*دقت شود که هادی خانیکی مشغول صحبت از اصلی‌ترین کارویژه دوستانش در ستاد هسته سخت اصلاحات طی 11 سال گذشته است که قرار است به "فتنه اقتصادی" منجر شود.

کارویژه‌ای که در اصلی‌ترین رویکرد خود به قصد "انکسار ذهن مردم" به صحنه آمد و با ابزارهایی مثل سیاه‌نمایی، مفسدنمایی، ناامیدسازی و کتمان مثبتات کشور به اینجا رسید که امروز در کلام خانیکی ادعای تحقق احساس ناامیدی و تبعیض و... را مشاهده می‌کنیم.

این پروژه خطرناک که ندیده گرفتن هشدارهای مربوط به آن تا امروز منجر به رخدادهایی مثل اغتشاشات دیماه 96 و آبان98 شده است؛ می‌رود تا به فتنه‌های سهمگین‌تری منجر شود! اگر همچنان به هشدارهای نخبگان پیرامون آن از سوی مسئولان و خواص بی‌اعتنایی شود.

مقام معظم رهبری طی 11 سال گذشته بارها و بارها پیرامون تقلای دشمن برای به خیابان کشاندن مردم به بهانه‌های اقتصادی هشدار داده و ضمن آن درباره پروژه‌های سیاه‌نمایی، بزرگنمایی از مشکلات و ناامیدسازی مردم سخن‌ها گفتند.

ایشان در این عرصه همچنین علمدار بیان مثبتات کشور نیز شدند تا آنجا که در کنار بیان این مثبتات از "تبلیغات نارسای مسئولان" در بیانیه گام دوم انقلاب نیز انتقاد کردند.

معظم‌له در حکم اخیر خود برای انتصاب رئیس جدید سازمان صداوسیما نیز بر گزینه "پراکندن امید" تأکید کردند.[4]

اکنون این ما و این هشدارها و راهبردهای مقام معظم رهبری...

که اگر هریک در "تنگه احد" خودمان به آنها توجه و عمل نکنیم؛ بسا که ادعای خانیکی به تمثل برسد و نه از تاک نشان ماند و نه از تاک‌نشان.

در این باره البته و از جهت جدی بودن هشدارها بیان این نکات هم ضروریست که امروز مثبتات اقتصادی ایران مثل مالیات کم، سوخت ارزان، بیکاری تک رقمی، ضریب جینی مطلوب و... توسط هیچ تریبونی مورد ماساژ قرار نمی‌گیرد و به مردم گفته نمی‌شود.

بگذریم از اینکه مشکلات اقتصادی موجود از قبیل گرانی هم راه‌حل‌های مشخصی دارد که حتی مقام معظم رهبری نیز بر وجود این راه‌حل‌ها و ارائه آنها به مسئولان امر تأکید کرده‌اند اما مشخص نیست چرا شاهد اجرای این راه حل‌ها نیستیم؟!(دولت آقای روحانی این راه حل‌ها را عمدا یا سهوا اجرا نکرد و درباره دولت جدید هم گفته می‌شود که بروکراسی جدید هنوز به طول کامل استقرار نیافته است)

پروژه سیاه‌نمایی و ناامیدسازی می‌تواند آنچنان منجر به "انکسار ذهنی" شود که حتی ساکنان بهشت را نیز به تصور زیست جهنمی بکشاند و این حقیقت مهم، توجه بیش از پیش مسئولان ذیربط را طلب می‌کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: