کد خبر: ۲۴۵۴۹۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۲۱ مهر ۱۴۰۰
جنوب نیوز: محمود میرلوحی، عضو سابق شورای شهر تهران و فردی که به دلیل کذب‌گویی علیه قالیباف به زندان و شلاق محکوم شد؛ به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه آرمان ملی اظهار کرده است:

"برخی مواقع ملاحظه می‌کنید که اصلاحات مورد مواخذه قرار می‌گیرد که پس چه‌کار کردید؟ در بحث‌های اخیر در رسانه‌ها و فضای مجازی دقت کنید کسانی که رای نداده بودند، حالا می‌گویند ای داد رای ندادیم، نتیجه چه شد؟ طوری می‌شود که بعد از عبور از انتخابات احساس می‌کنند که اگر به اصلاحات رای می‌دانند منافع، خواست‌ها و نظراتشان بیشتر مطرح بود. حالا احساس غربت می‌کنند. اگر اصلاحات باشد به جای طرح صیانت از فضای مجازی، طرح شهر هوشمند را می‌آورد. بحث حریم خصوصی و اولویت‌های شورای شهر پنجم را با شورای شهر ششم مقایسه کنید. اصلاحات می‌تواند نارسایی داشته باشد ولی وقتی در ظرف ایران نگاه کنیم و مجموع مسائل محیطی، شرایط کشور و بین المللی و محدودیت‌ها را ملاحظه کنیم، اصلاحات بیشتر و بهتر عمل کرده است."[۳]

*جمع‌کردن این همه تناقض در چند سطر کار هر کسی نیست!

درباره اظهارات میرلوحی اول از همه باید دانست که اصلاح‌طلبان –به جز چند حزب- بصورت رسمی انتخابات‌های ۹۸ و ۱۴۰۰ را تحریم کردند و از قضا آقای میرلوحی هم جزو تحریم‌کنندگان بوده‌اند.

فلذاست که ادعای "فریاد شماتت مردم از بابت رأی ندادن به اصلاح‌طلبان"! یک حرف موهوم و بی‌پایه است.

زیرا به زعم تحریم‌کنندگان و اعضای هسته سخت اصلاحات اساسا کاندیدای اصلاح‌طلبی در انتخابات نبوده که نماینده رسمی چپ‌ها باشد.

 آقای میرلوحی گفته‌اند اگر ما –اصلاح‌طلبان- بودیم؛ به جای طرح صیانت از فضای مجازی، طرح شهر هوشمند را می‌آوردیم!

جدای از کاسب‌کارانه بودن این گونه حرف‌ها نسبت به طرح‌های عقلانی مثل صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی و گذشته از اینکه هم‌اکنون موسم یوم‌الحساب اصلاح‌طلبان است نه روز تولدشان! اما بد نیست در محضر مردم و مخاطبان محترم یک نگاه گذرا به وعده‌های همیشگی اصلاح‌طلبان داشته باشیم.

وعده‌هایی که در پیامد آنها دولتی مثل دولت آقای روحانی در دامن رأی مردم گذاشته شد و رهاورد آن چیزی جز گرانی و ناکارآمدی نبود.

کارنامه شورای شهر پنجم که آقای میرلوحی عضو آن بوده‌اند نیز در همین راستا مایه عبرت است.

شورایی که با ادعای نقد گذشته روی کار آمد اما نه تنها به گرد پای السابقون جهادی شهرداری هم نرسید بلکه یک شورای مشحون از حاشیه را به رأی مردم تحمیل کرد.

آیا میرلوحی جرأت دارد، بگوید که شهرداری تهران در دوران حضور اصلاح‌طلبان در شورای شهر؛ از سوی سازمان تعزیرات به جرم گرانفروشی به مردم جریمه شد!؟

اما شاهدیم که آقای میرلوحی به جای عذرخواهی از مردم، ‌ اقدام به ارائه وعده‌های جدید می‌کند!

در بحث مجلس دهم و اکثریت اصلاح‌طلب آن نیز از تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام و "سلفی حقارت" که بگذریم؛ خوانش وعده‌های انتخاباتی حسین کمالی، از چپ‌های ستادی در قبل از انتخابات مجلس دهم جالب توجه است.

او در سال ۹۴ و در بحبوحه فعالیت های انتخاباتی اصلاح طلبان برای تسخیر مجلس دهم (که در این تسخیر موفق بودند و به اکثریت مطلق مجلس دهم رسیدند!)؛ در بیان وعده ها و برنامه های جریان چپ در صورت اکثریت شدن در مجلس دهم از مقولات زیر اسم برده است:

«کاهش خودکشی، توسعه سوادآموزی، آموزش یک زندگی مسالمت‌آمیز، کاهش خشونت اجتماعی، جلوگیری از فرار نخبگان، کاهش طلاق، پرهیز از پرخاشگری»!

وی همچنین در ادامه گفته بود: همه مسائل کشور را که نمی‌توان در یک گفتگو توضیح داد. بنابراین ما می‌گوییم مسئله اعتیاد، خودکشی و زندانیان برای ما مهم است و آنها را مورد توجه قرار می‌دهیم. مسئله سربازی برای ما مهم است. جوان‌ها بهترین سال‌های عمرشان تلف می‌کنند و باید مالیات عمر پرداخت کنند. این نیروها را می‌توانیم در بخش‌های دیگر فعال کنیم.

کمالی همان روزها در گفتگوی رسانه ای دیگر نیز تأکید کرده بود: ما در همه زمینه‌ها برای انتخابات مجلس برنامه داریم. به جامعه می‌گوییم که اگر می‌خواهید به ما رأی بدهید به برنامه‌هایمان رأی دهید. مقرری اشتغال برای همه، اصلاح ساختار اقتصاد، ارتش حرفه‌ای، تامین اجتماعی عمومی، مقرری بیکاری برای بیکاران، بیمه‌ی عمومی، تحصیلات رایگان در سطح عالی و... برنامه‌هایی هستند که بیان خواهند شد! [۴]

و اینک این مردم و این اصلاح ساختار اقتصادی و مقرری اشتغال و کنسل شدن سربازی...

جالب آنکه گویا پشتک واروی سیاسی در میان رجال اصلاح‌طلب محدودیت سنی هم ندارد!

زیرا همین آقای حسین کمالی هم چند روز قبل در اظهاراتی شبیه به آنچه که میرلوحی گفته است، تأکید کرده بود: متاسفانه تاکنون اعتماد عمومی در بخشی از مسائل با خلاف گویی، بخشی با دروغگویی و بخشی هم با کتمان و پنهان کاری لطمه شدیدی خورده است. در همه این مسائل باید به گونه‌ای متفاوت عمل شود تا اعتماد به جامعه برگردد و مردم عملکردها و وعده‌ها را بپذیرند...
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: