کد خبر: ۲۴۵۴۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۸ - ۲۰ مهر ۱۴۰۰
قابل توجه استاندار و مقامات قضایی استان بوشهر
مردم از استاندار جهادی بوشهر انتظار دارند که در کمترین زمان ممکن با ورود قانونی به این موضوع و با همکاری دستگاه قضا که این روزها با دستورات انقلابی رئیس قوه قضاییه پنجره های جدیدی از خدمت رسانی و رفع سریع مشکلات در چارچوب قانون گشوده است، زمینه ورود 27 هزار تن برنج حبس شده در انبارهای سازمان امور تملیکی استان بوشهر به بازار مصرف برای مقابله با گرانی های موجود در این بخش را سامان دهی کند.
به گزارش جنوب نیوز؛ در حالی که برنج به عنوان قوت روزانه اغلب شهروندان این روزها با قیمت های نجومی، از سفره خیلی از خانوارهای بوشهری حذف شده ، خبر می رسد که 27 هزار تن از این محصول در انبارهای سازمان امور تملیکی استان بوشهر خاک می خورد.

با توجه به این که این حجم از برنج می تواند نه تنها سبب شکستن قیمت در سطح کشور شود بلکه نیازهای مردم استان را مرتفع سازد انتظار می رود که با یک تصمیم جهادی از سوی استاندار و مقامات قضایی استان بوشهر زمینه ورود به بازار مصرف انجام شود.

این که کالای فاسد شدنی مانند برنج صرفا به دلیل مشکلات در اوراق وارداتی که البته به حق هم می باشد در گیر و دار ساختار و کشمکش های اداری ، بیش از دو ماه در انبارهای تملیکی استان بوشهر محبوس شود و از طرفی با رشد قیمت سرسام آور در بازار، سبب خالی شدن سفره های مردم گردد قابل قبول نیست.

مردم از استاندار جهادی بوشهر انتظار دارند که در کمترین زمان ممکن با ورود قانونی به این موضوع و با همکاری دستگاه قضا که این روزها با دستورات انقلابی رئیس قوه قضاییه پنجره های جدیدی از خدمت رسانی و رفع سریع مشکلات در چارچوب قانون را بر مردمی که تقاص بی کفایتی مدیریتی هشت ساله دولت بی تدبیر را پس می دهند، گشوده است، زمینه ورود 27 هزار تن برنج حبس شده در انبارهای سازمان امور تملیکی استان بوشهر به بازار مصرف برای مقابله با گرانی های موجود در این بخش را سامان دهی کند.

نکته دیگر این که مفهومی ندارد که کالاهای اساسی که کمبود آن می تواند بازار را برای مصرف کنندگان شعله ور کند در ازدحام قوانین و تاخیر در صدور آراء در انبارهای امور تملیکی ماها و سال ها خاک خورد و بخشی از آن به دلیل ماهیت فسادپذیری، از بین برود .

اگر کالایی به هر دلیل قاچاق است و می تواند به تولید داخل ضربه بزند که سریعا معدوم شود و آن بخشی از کالاهای اساسی که می تواند در تنظیم بازار تاثیرگذار باشد از طریق شبکه های غیرفسادزا وارد چرخه مصرف شود  ضمن این که قانون گذار نیز باید اسم این سازمان را از امور تملیکی تغییر دهد که اساسا چیزی به نام تملیک وجود ندارد.

یادداشت: مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: