کد خبر: ۲۴۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰

"ایران یا آمریکا"، چه کسی رابطه را قطع کرد!؟ / تنها ماندن وزیر کشور میان مهاجمان

جنوب نیوز: محمدتقی فاضل میبدی، از فعالان اصلاح‌طلب، طی یادداشتی در یکی از شماره‌های اخیر روزنامه آرمان ملی پیرامون روابط ایران و آمریکا نوشته است:

"امروزه در دنیای مدرن هیچ کشوری نمی‌تواند با قطع رابطه با کشورهای دیگر حیات خود را ادامه دهد. از ابتدای انقلاب که با کشورهایی مثل آمریکا قطع رابطه کردیم تاکنون بهره و نصیبی طرفین نبرده‌اند. پول‌های ما در دنیا بلوکه شده و کشور با مشکلات اقتصادی و مردم با کوچک شدن سفره خود مواجه شده‌اند. هرچند که اگر قرار بود با آمریکا ارتباط نداشته باشیم نباید با کشورهای شرقی نیز ارتباط می‌گرفتیم تا شعار نه شرقی، نه غربی در کمیت و کیفیت رعایت شود."[۵]

*اظهارات آقای میبدی صحیح نیست زیرا این آمریکا بود که در ابتدای کار به دستور جیمی کارتر با ایران اسلامی قطع رابطه کرد!

اگر هم کسی فکر می‌کند این اقدام آمریکا در پی اشغال سفارت توسط چند اصلاح‌طلب جوان! یک کار منطقی بوده است، اشتباه می‌کند زیرا اولا ایران اسلامی در ماجرای سفارت، حسن نیت خود را در قبل و پس از جریان تسخیر نشان داده بود و ثانیا در این باره می‌توان به تجربه آمریکا در سال ۲۰۱۲ و در بنغازی لیبی نیز اشاره کرد که انقلابیون لیبی؛ سفیر آمریکا و چند همکار وی را کشتند اما آمریکا هرگز اقدام به قطع رابطه با لیبی نکرد.

فلذاست که ما ضمن توصیه به آقای میبدی برای محاکات در این زمینه با دوستان چپ خود که مسبب‌الاسباب قطع رابطه از سوی آمریکا هستند و ایضا توصیه به ایشان برای مطالعه و عقلانیت؛ به مردم و مخاطبان محترم عرض می‌کنیم که تاریخ به همین راحتی قابلیت جعل و تحریف دارد اگر خواص سکوت کنند، اگر مردم اهل مطالعه و عقلانیت نباشند و اگر جامعه در گیر و دار مشکلات روزمره خود به نگاهبانی از واقعیت‌ها، از مثبتات خود و از تاریخ ملتزم نباشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: