کد خبر: ۲۴۵۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۴ - ۱۸ مهر ۱۴۰۰

"ایران یا آمریکا"، چه کسی رابطه را قطع کرد!؟ / تنها ماندن وزیر کشور میان مهاجمان

جنوب نیوز: خانم آذر منصوری، از تحریم‌گران انتخابات و قائم مقام حزب اتحاد ملت در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا اظهار کرده است: کسری بودجه، تورم، رکود و تحریم در کنار بحران کرونا و مجموعه‌ای از بحران‌های اجتماعی چالش‌هایی هستند که پیش روی کشور وجود دارند.  آنچه که در چنین وضعیتی قابل پیش‌بینی است، شکل‌گیری اعتراضاتی است که مصادیق آن را در اعتراضات معیشتی معلمان و کارگران می‌بینیم.

او می‌افزاید: طبعا اگر اقتصاد ایران نتواند از این وضعیت خارج شود، روز بروز فشار بر اقشار کم برخوردار بیشتر خواهد شد و خط فقر افزایش پیدا خواهد کرد، سفره‌های مردم کوچکتر خواهد شد و زمینه پیدایش اعتراضات نیز طبعا با تداوم این وضعیت افزایش پیدا خواهد کرد!

خانم منصوری همچنین در اظهارات خود می‌گوید: دولت با چند چالش و یا بهتر بگویم ابرچالش در کشور مواجه است و اگر نتواند با درایت و واقع‌نگری از این چالش‌ها عبور کند، روز به روز بر دامنه اعتراضات افزوده خواهد شد.[۱]

*آنچه خانم منصوری از تورم و کرونا و کسری بودجه و غیره و با عنوان من‌درآوردی "ابر چالش" نام برده‌اند؛ هرگز یک مسئله غامض نیست و کم و زیاد آن در تمام دیگر کشورهای جهان نیز وجود دارد.

دولت سیزدهم نیز دولتی مثل همه دیگر دولت‌هاست که نقاط قوت و نقاط ضعفی دارد.

اینکه تقلا کنیم این فضای طبیعی را به سمت بحران سوق دهیم و دائما از اعتراض خیابانی و ادامه یافتن آبان ۹۸ حرف بزنیم؛ البته هرگز یک اقدام بخردانه نیست. اگر از سر بدخواهی و تقلا برای ایجاد "فتنه اقتصادی" نباشد!

پیش از این، برخی رجال اصلاح‌طلب نیز از وقوع اعتراض خیابانی در دولت جدید خبر داده‌اند. [۲]

این نشانه‌ها بیانگر آنست که فرماندهان فتنه آینده همچنان در فکر تکرار "آبان ۹۸" هستند فلذا هر تجمعی که در دولت سیزدهم شکل بگیرد؛ در آشپزخانه همینان ساخته و پرداخته شده است.

دقت شود که راه حل مشکلات کشور و گرانی‌ها نیز رأی خوب، صبر، توجه به راهکارهای نخبگانی، نظارت دولت و قوه قضائیه بر قیمت‌ها و ورود دلسوزان کشور به مسئله لزوم اجرای راه حل های اصولی در این باره است.

و گرنه پر واضح است که هرگونه تنش امنیتی در داخل کشور موجب عمیق شدن مشکلات اقتصادی مردم می‌شود./ مشرق

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: