کد خبر: ۲۴۵۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۸ - ۱۳ مهر ۱۴۰۰
در آیین تکریم و معارفه شهردار اهواز
وی گفت: امروز زیبنده خوزستان نیست که در ورودی‌هایشان به اهواز مناظری شبیه به بصره را شاهد باشیم و ازاین‌رو باید یک برنامه جامع برای شهر اهواز ارائه شود تا مشکلات فعلی حل شوند.
۳۰۰ میلیارد تومان بودجه به شهرداری اهواز اختصاص یافت

 نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: برای اولین بار ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه را به شهرداری‌های استان‌های جنوبی اختصاص دادیم که ۳۰۰ میلیارد تومان آن نیز سهم شهرداری اهواز شد.

به گزارش جنوب نیوز؛ مجتبی یوسفی روز دوشنبه در مراسم آئین تکریم و معارفه شهردار اهواز اظهار کرد: در این دوره نمایندگان خوزستان در مجلس با همدلی پیگیر و دنبال رفع مشکلات این استان هستند؛ مثلاً در زمان گذشته وقتی در شهر اهواز وقتی بارندگی می‌شد ادارات به دنبال متهم کردن همدیگر بودند ولی اکنون به همت مسئولان و نماینده ولی‌فقیه در خوزستان نیز شهرداری پا به پای دیگران آمده و برای حل مشکلات مردم قدم برداشته است.

نماینده مردم اهواز در مجلس با بیان اینکه به‌عنوان عضو کوچکی از خانواده شهرداری اهواز به دنبال حل مشکلات باشیم و در انتصابات نیز اصلاً دخالت نکنیم، افزود: اگر افرادی که حاشیه دارند یا تخصص لازم را ندارند منصوب شوند در انتصابات دخالت می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه پرداخت حق آلایندگی و دیگر عوارض حق مردم است که پیگیری‌های لازم نیز انجام خواهد شد، بیان کرد: حق آلایندگی خوزستان چند ۱۰ میلیارد تومان در سال است که با تلاش بسیار سال گذشته این ردیف اعتباری حذف شده را برگردانیم.

یوسفی افزود: همچنین برای تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری صحبت لازم انجام شده چون در ۴۰ سال اخیر شهرداری‌ها قصه پر غصه دولت‌های مختلف بوده و مانند بچه سرراهی با آن برخورد می‌کردند.

نماینده مردم اهواز در مجلس عنوان کرد: همچنین باید تفاوت پرداختی در حقوق و دستمزد نیروهای دولتی و پیمانکاری در مخابرات تأمین اجتماعی شهرداری و نفت برداشته شود و سوال اساسی این است که چرا یک نیروی انسانی با وجود انجام کار مشترک باید سه برابر همکار خود حقوق دریافت کند؟

وی گفت: برای اولین بار ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه را به شهرداری‌های استان‌های جنوبی اختصاص دادیم که ۳۰۰ میلیارد تومان آن نیز سهم شهرداری اهواز شد؛ همچنین در حال حاضر بیش از ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های عمرانی مختلف اختصاص یافته که در سال‌های گذشته این امر کم‌نظیر است.برنامه جامع به شهرداری اهواز ارائه شود/لزوم تغییر مدیران کف میدان

برنامه جامع به شهرداری اهواز ارائه شود/لزوم تغییر مدیران کف میدان

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان بر لزوم ارائه برنامه جامع به شهرداری اهواز تأکید کرد و گفت: مشکلات خوزستان و اهواز باید حل شوند و این امر هم بدون تغییر مدیران کف میدان انجام شدنی نیست.

 حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد اظهار کرد: همه می‌دانند که مسئولان منابع محدودی در اختیار دارند ولی انتظارات شهروندان اهوازی از شهردار کاملاً شفاف و روشن است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تأکید کرد: امروز مردم دیگر از ما حرف نمی‌پذیرند و عمل را می‌خواهند تا ببینند دولت مجلس و دستگاه قضائی انقلابی و شورای شهر انقلاب چه کاری انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: امروزه برای خط مقدم شهرداری اهواز یک فرد غیربومی آمده و همه شهروندان به دنبال این هستند که بدانند آیا این فرد توان ایجاد تحول را دارد یا نه.

موسوی فرد بیان کرد: همه مسئولان باید تلاش کنند تا مشکلات مردم خوزستان و به‌ویژه اهواز با کمک یکدیگر حل شوند و این امر هم بدون تغییر مدیران کف میدان انجام شدنی نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان افزود: در خوزستان جوانان انقلابی جهادی پرکار وجود دارد که ضمن شناسایی آنها باید کار را دست آنها بسپاریم و نتیجه آن مانند دفاع مقدس درخشان خواهد بود.

وی گفت: امروز زیبنده خوزستان نیست که در ورودی‌هایشان به اهواز مناظری شبیه به بصره را شاهد باشیم و ازاین‌رو باید یک برنامه جامع برای شهر اهواز ارائه شود تا مشکلات فعلی حل شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: