کد خبر: ۲۴۵۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - ۱۱ مهر ۱۴۰۰
امام جمعه بوشهر:
امام جمعه بوشهر با اشاره به حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در اقیانوس اطلس گفت: حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌اللملی اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید و جلوه‌ای از توانمندی نیروهای مسلح است .

به گزارش جنوب نیوز از بوشهر ، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در نشست با فرماندهان ارتش در استان بوشهر یکی از مولفه‌های قدرت هر نظام و کشور را نیروهای مسلح آن نظام دانست و اظهار داشت: اگر یک کشور و نظام دارای قدرت نظامی نباشد آن کشور قطعاً موارد تعرض بیگانگان در اشکال گوناگون قرار می‌گیرد و استقلال آن خدشه‌دار می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، ارتش جمهوری اسلامی ایران را مقبول‌ترین، بنیادی‌‌ترین و محبوب‌ترین ارتش‌ها در جهان دانست و بیان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول ایمانی پایه‌گذاری شده و ایمان، تقوا، اخلاق اسلامی و اخلاص در سرلوحه کارها قرار داده است.

امام جمعه بوشهر صلح دوستی و دفاع از مرزهای ایران اسلامی را از پیام‌های مهم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ‌نیروهای مسلح تاکنون حرکت تعرضی به هیچ کشوری نداشته‌اند و تنها از حریم مرزی خودش دفاع می‌کند.

وی دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی، همکاری و تقویت دوستی با کشورهای همسایه و صیانت، حفظ و حراست از مرزهای آنان را از اهداف نیروهای مسلح دانست و افزود: ویژگی‌های نیروهای مسلح ایران سبب محبوبیت آنان در جهان شده است.

صفایی بوشهری، با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحول بنیادین کرد گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتشی بر مبنای اسلام طراحی و بر اساس حفظ هویت ملی ایرانی اسلامی برنامه‌ریزی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه ارتش ایران، قبل از پیروزی انقلاب بر اساس اندیشه‌ها و هدایت بیگانگان مدیریت می‌شد افزود: اکنون ارتش، با هویت اسلامی ایرانی برای حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های نظامی اسلامی ایران و حراست از مرزها فعالیت و حرکت می‌کند.

امام جمعه بوشهر، افزایش توانمندی نیروهای مسلح را سبب ارتقا اقتدار نظام در جهان دانست و خاطر نشان کرد: قدرت نیروهای مسلح ارتباط مستقیمی با اقتدار نظام دارد چراکه هر چه توانایی نیروهای مسلح بیشتر باشد، اقتدار و قدرت نظام ارتقا می‌یابد.

وی باتأکید بر توجه به پیشرفت تجهیزات نظامی فوق‌روز تصریح کرد: تولید تجهیزات نظامی کلان، سنگین و خرد به‌صورت دانش‌بنیان و فوق‌روز باید در اولویت برنامه‌های نیروهای مسلح قرار بگیرد.

صفایی بوشهری باتأکید بر دیپلماسی قوی نظامی افزود: حضور نیروهای مسلح در فضاهای بین‌‌المللی از جمله آب‌راه‌های جهانی یکی از نشانه‌های توانمندی نیروهای مسلح است که امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در آب‌های بین‌المللی از جمله اقیانوس‌ها اقتدار نظام اسلامی و توانمندی خود را به منصه ظهور رسانده است.

وی با اشاره به حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در اقیانوس اطلس گفت: حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی اقتدار ایران را به رخ جهانیان کشید و  جلوه‌ای از توانمندی نیروهای مسلح است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از پایگاه دریایی ارتش استان بوشهر خاطر نشان کرد: دیپلماسی نظامی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جغرافیای بین‌المللی در راستای صلح جهانی است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه حضور نیروی دریایی ارتش جمهوری در آب‌های بین‌المللی مورد استقبال کشورهای مختلف قرار می‌گیرد تصریح کرد: ناوگان کشورهای استعماری و استکباری در کشورهای مختلف نه تنها مورد استقبال قرار نمی‌گیرد بلکه حضور آنان در دیگر کشورها سبب ضرر و خسارت می‌شود.

وی پیام حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های بین‌المللی را صلح و تقویت دوستی دانست و با اشاره به تحرکات اخیر در آذربایجان و بحرین گفت: تحرکات در این کشورها، جای پای آمریکا و رژیم صهیونیستی مشاهده می‌شود.

صفایی بوشهری، دوست واقعی آذربایجان و بحرین و دیگر کشورهای همسایه را جمهوری اسلامی ایران دانست و تأکید کرد: عادی‌سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی سبب بحران‌های امنیتی در منطقه می‌شود و در این راستا کشورهای همسایه و اسلامی نباید به دشمنان اسلام اعتماد کنند چراکه اعتماد به دشمنان زمینه شکست کشورها را فراهم می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه کشور‌های همسایه ایران نباید فریب توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی بخورند تصریح کرد: باید کشورهای همسایه با جمهوری اسلامی ایران همراه باشند.

امام جمعه تأکید کرد: دوستی کشورهای همسایه، با دشمنان اسلام سبب ضرر و خسارت به این کشورها می‌شود که لازم است با دقت تحرکات دشمنان رصد شود.

ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش از 55 کشور و از کنار اکثر کشورهای اروپایی عبور کرد

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با اشاره به اینکه ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از 12 اردیبهشت امسال از بندر عباس برای عزیمت به سمت سن‌پترزبورگ روسیه اقدام کرد افزود: این ناوگروه برای شرکت در مراسم روز ملی روسیه به سن‌پترزبورگ اعزام شد.

امیر دریادار دوم احسان نصیری افزود: پس از 33 روز دریانوردی و عبور از بسیاری از تنگه‌های جهان برای نخستین بار در تاریخ ایران و خاورمیانه، و پس از 45 هزار کیلومتر مسافت در بندر سن‌پترزبورگ روسیه پهلو گرفت.

وی با بیان اینکه پس از اتمام برنامه ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران همان مسیر برگشت گفت: در این راستا جمهوری اسلامی جز محدود کشورهای شد که توانست اقیانوس بسیار وحشی اطلس شمالی را زیر چتر نفوذ خودش داشته باشد.

فرمانده پایگاه دریایی بوشهر با اشاره به گذر از محدوده 55 کشور تصریح کرد: ناوگروه 75 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن عبور از 55 کشور، قاره آفریقا را دور زد و از کنار اکثر کشورهای اروپایی عبور کرد.

نصیری این عملیات را برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی و ارتش ایران اسلامی دانست و بیان کرد: این مهم با نگاه راهبردی و براساس منویات مقام معظم رهبری و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی محقق شد.

وی باتأکید بر این نکته که این عملیات نیروی دریایی ارتش ایران اسلامی، صحنه نبرد برای دشمنان و آمریکایی‌ها پیچیده‌تر کرده است افزود: تا قبل آن آمریکا در خلیج‌فارس حضور نامیمون داشت و اکنون مجبور است ببینند که نیروی دریایی ارتش ایران می‌تواند در آب‌های بین‌المللی حضور داشته باشیم و نکته ویژه این مأموریت این بود که این عملیات توسط ناوهای تمام ایرانی سهند و مکران انجام شد و 400 نیرو حضور داشتند که همه این نیروها دانش آموخته و آموزش‌دیده پس از انقلاب اسلامی بودند که نشان‌دهنده رشد و پویایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: