کد خبر: ۲۴۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۰
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیرازگفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا امروز ۶هزار و۳۰۰ نفر در استان فارس جان باختند.
۶۳۰۰ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند
به گزارش جنوب نیوز، دکتر روح اله حسینی با حضور در استودیو سلامت فارس و بیان آخرین آمارهای مربوط به کرونا ویروس در استان فارس، با ابراز تأسف از جان باختن ۲۱ هم استانی در اثر ابتلاء به کرونا طی شبانه روز گذشته، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۶ هزار و ۳۰۰ نفر اعلام کرد.

او با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۱۹ بیمار جدید مبتلا یا مشکوک به کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان پذیرش شده‌اند، مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را سه هزار و ۶۷۸ نفر اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۳۶۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

شناسایی بیش از ۴۱۹ هزار بیمار کرونا در فارس از ابتدا تاکنون

دکتر حسینی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، در مجموع بیش از یک میلیون و ۴۳۳ هزار و ۴۵۱ مورد تست تشخیصی شامل تست مولکولی یا PCR و تست سریع در فارس انجام شده که از این تعداد، یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۳۲۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده و با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۸۳ هزار و ۵۱۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۶۶ هزار و ۱۳۱ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۳۵ هزار و ۸۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۴۱۹ هزار و ۳۸۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه از بهبودی ۳۶۸ هزار و ۵۰۷ نفر از ابتدای شیوع بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

این مقام مسؤول در دانشگاه با اشاره به روند تدریجی پایین آمدن آمارهای بیماری در موج پنجم کرونا ابراز امیدواری کرد که با ادامه این روند، شاهد کاهش یافتن تعداد بیماران و بهبودی بیماران بستری شده باشیم.

توصیه مدیر روابط عمومی دانشگاه برای جلوگیری از وقوع موج‌های بعدی کرونا، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و پیشگیرانه و مشارکت در امر واکسیناسیون به عنوان گام اصلی و ضروری در شرایط کنونی بود. او از مردم استان خواست تا با فرا رسیدن نوبت واکسن و دریافت پیامک، به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا با همکاری و مشارکت بیشتر مردم، روند تزریق واکسن با سرعت و کیفیت بهتری در بین جمعیت هدف انجام شود و شاهد شکست زنجیره انتقال این ویروس در استان و کشور باشیم.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: