کد خبر: ۲۴۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۳ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
نشریه آمریکایی نوشت، کره شمالی به طور محتمل بزرگترین یگان نیروهای ویژه در جهان برای نبردهای غیرمتعارف را در اختیار دارد و آموزش‌های نظامی و سختگیری آنها را به دشمنان مهیب مبدل کرده است.
به گزارش جنوب نیوز، یک نشریه آمریکایی در مطلبی به توان کماندوهای کره شمالی پرداخت و نوشت، یکی ازحیاتی‌ترین بخش‌های ماشین جنگی کره شمالی کماندوهای این کشوراست و پوینگ یانگ احتمالاً بزرگترین یگان نیروهای ویژه در جهان را دارد که شمار آنها دویست هزار مرد و زن دوره دیده به ویژه برای نبردهای غیرمتعارف است.

نشریه «نشنال اینترست» در این زمینه نوشت، کماندوهای کره شمالی آموزش دیده‌اند تا در سراسر شبه جزیره کره و احتمالاً فراتر از آن عمل کرده و تهدید نامتقارن برای دشمنان خود ایجاد کنند. کره شمالی چندین دهه یک نیروی چشمگیر از تانک‌ها تا پیاده مکانیزه، توپخانه، نیروهای هوابرد و نیروهای ویژه را در اختیار داشت.

شروع توجه یه نیروهای ویژه

این نشریه در ادامه به توان پایین‌تر نیروهای پیاده نظام و زرهی کره شمالی در قیاس با آمریکا و کره جنوبی اشاره کرد و آن را ناشی از کمبود تجهیزات نظامی پیشرفته دانست. به نوشته نشنال اینترست، کره شمالی در واکنش به این موضوع، اهمیت به نیروهای ویژه خود را افزایش داده است. این کشور دارای ۲۵  تیپ ویژه و پنج گردان نیروهای ویژه است که برای انجام ماموریت‌هایی از خط مقدم تا ماموریت‌های چتربازی و ترور آموزش دیده‌اند.  

نقش نیروهای هوابرد

از دویست هزار کماندوی کره شمالی، حدود ۱۵۰ هزار نفر آن‌ها متعلق به واحدهای پیاده نظام سبک هستند. نیروهای هوابرد کره شمالی نیز در یک نبرد محتمل فرودگاه های دشمن، ساختمان‌های دولتی (کره جنوبی) و جاده‌ها و بزرگراه‌های کلیدی و زیر ساخت‌ها را هدف قرار می دهند. علاوه براین، کره شمالی هشت «تیپ تک تیرانداز» دارد. این واحدها وظایف بسیار متنوعی را برعهده دارند و تقریباً شبیه رنجرزهای ارتش ایالات متحده، نیروهای ویژه ایالات متحده و نیروی دریایی نیروی دریایی این کشورعمل می‌کنند. برخلاف همتایان آمریکایی، به نظر می‌رسد برخی از این واحدها قادر به عملیات هوابرد معمول، یورش هوایی یا دریایی هستند.

 ۲۰۰ هزار کماندوی خطرناک کره شمالی با قابلیت انجام عملیات متقارن و نامتقارن

تیپ‌های تیک تیرانداز با ماموریت‌های مختلف

تیپ‌های تک تیرانداز در ماموریت‌های شناسایی و به اصطلاح اقدام مستقیم از جمله ماموریت‌های ترور، حملات علیه اهداف بسیار مهم و اهداف نظامی، خرابکاری، آموزش دیده‌اند. آنها اغلب لباس غیرنظامی یا لباس ارتش کره جنوبی یا ارتش آمریکا بر تن خواهند کرد.

سرانجام، اداره شناسایی که شامل چهار گردان شناسایی جداگانه است. این گردان پانصد نفره بسیار آموزش دیده و سازماندهی شده به اطلاعات طبقه بندی شده دشمن برخوردار است. در صورت وقوع جنگ، کره شمالی احتمالاً ده‌ها حمله جداگانه در سراسر کره جنوبی، از خط مقدم  تا بندر جنوبی «بوسان» انجام خواهد داد. این که آیا این نیروها می‌توانند از دفاع هوایی و دریایی قابل ملاحظه سئول عبور کنند یا خیر، یک سئوال دیگر است. البته محتمل است که نیروهای کره جنوبی خسارات سنگینی به کماندوهای کره شمالی وارد خواهند کرد.

کماندوهای خطرناک کره شمالی

این نشریه در خاتمه نوشت که نیروهای ویژه کره شمالی از یک نیروی صرفا مزاحم که برای حملات در پشت خاک دشمن طراحی شده به نیروهای بسیار خطرناک تبدیل شده اند. آنها حتی برای حمله و از بین بردن اقامتگاه رئیس جمهور کره جنوبی آموزش دیده اند. اگرچه بسیاری از این نیروها در مسیر نبرد جان خود را از دست می‌دهند، اما آموزش‌های نظامی، سختگیری و تلقین سیاسی، آنها را به دشمنان مهیب تبدیل می‌کند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: