کد خبر: ۲۴۵۰۸۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۳ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۰
مطالعات نشان می دهد احتمال ابتلا به کووید ۱۹ بعد از دریافت واکسن هم وجود دارد اما ریسک بستری شدن در بیمارستان در مقایسه با افراد واکسینه نشده، حدود دو سوم کمتر است.
کاهش احتمال بستری شدن در بیمارستان با واکسن های کووید ۱۹

به گزارش جنوب نیوز به نقل از مدیسن نت، به گفته محققان کالج کینگ لندن، واکسیناسیون همچنین احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ بدون علامت را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و خطر علائم طولانی مدت را که علائم آن ۲۸ روز یا بیشتر بطول می‌انجامد، نصف می‌کند.

«کلر استیوز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «تحقیقات نشان می‌دهد میزان مرگ و میر بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ۲۷ درصد بیشتر است. ما می‌توانیم از طریق واکسیناسیون، این تعداد را تا حد زیادی کاهش دهیم.»

نتایج نشان داد بعد از دریافت واکسن، برای کسانی که تست کووید ۱۹ شأن مثبت بود، احتمال اینکه بیماری شأن علامت نداشته باشد زیاد بود. احتمال بدون علامت بودن بیماری پس از یک دوز واکسن ۶۳ درصد و بعد از دوز دوم ۹۴ درصد افزایش یافت.

همچنین خطر بستری شدن در بیمارستان پس از دریافت یک یا دو دوز حدود ۷۰ درصد کاهش یافت و خطر بیماری شدید (وجود پنج علامت یا بیشتر در هفته اول بیماری) حدود یک سوم کاهش یافت.

احتمال ابتلاء به کووید ۱۹ با بهبود طولانی پس از دو دوز واکسن ۵۰ درصد کاهش یافت.

به گفته استیوز: «یافته های ما نشان می‌دهد که واکسن‌ها در کنار سایر مراقبت‌های شخصی نظیر استفاده از ماسک، تست مکرر کرونا، و حفظ فاصله اجتماعی بسیار مفید هستند.»

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: