کد خبر: ۲۴۵۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۱ - ۰۹ شهريور ۱۴۰۰
فرمانده انتظامی استان فارس خبر داد؛
فرمانده انتظامی فارس گفت: کلاهبردار ۱۰۰ میلیارد ریالی به بهانه سرمایه گذاری در بورس های خارجی در شیراز دستگیر شد.
کلاهبردار ۱۰۰ میلیاردی در شیراز دستگیر شد
به گزارش جنوب نیوز؛ سردار رهام بخش حبیبی افزود: به دنبال مراجعه تعدادی از شهروندان دارای مرجوعه قضائی به پلیس فتا در شیراز، مشخص شد که تحت عنوان سرمایه گذاری در ارز خارجی (فارکس) مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه، به دلیل حساسیت، موضوع به سرعت در اولویت قرار گرفت، گفت: در بررسی‌های تخصصی مشخص شد مالباختگان طی آشنایی با متهم که خود را نماینده یکی از شرکت‌های بورس خارجی معرفی کرده بود با پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بورس آشنا شده و ضمن انتخاب برنامه خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت می‌کردند اما پس از مدتی حسابشان مسدود و میلیاردها ریال از آنان کلاهبرداری می‌شود.

حبیبی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از چند ماه کار فنی و اطلاعاتی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و در مخفیگاهش دستگیر کنند.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۹۰ شاکی در این خصوص به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند، افزود: متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی از شهروندان به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس خارجی اقرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه کلاهبردار ۳۵ ساله پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، گفت: کاربران فضای سایبر قبل از ورود به هرگونه سرمایه‌گذاری به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تأثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغوا کننده در حوزه سرمایه‌گذاری هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌ها ارائه می‌شود قرار نگیرند.

سردار حبیبی یادآور شد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان در میان بگذارند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: