کد خبر: ۲۴۴۹۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۵ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۰
جنوب نیوز: این روزها، وزرای پیشنهادی دولت در حالی در کمیسیون های مجلس و در نشست با اعضاء مجمع نمایندگان استان ها مشغول اعلام برنامه و رایزنی برای اخذ اعتماد در جهت گرفتن سکان وزارت خانه ها هستند که تقریبا هیچ خبری از نشست مجمع نمایندگان استان بوشهر با این وزرای پیشنهادی دولت به افکار عمومی اعلام نشده است.

این نوع نشست ها از این جهت اهمیت دارد که مجمع نمایندگان استان ها، در کنار منافع ملی ، منافع استان خود را در قالب برنامه به این وزرای پیشنهادی دولت اعلام و در صورت یک هم افزایی متقابل، زمینه رای آوری برای آن وزیر پیشنهادی را هموار می کنند.

موضوعاتی مانند اشتغال در صنایع نفت و گاز، افزایش سهم استان بوشهر از عوارض آلایندگی ها، تخصیص مناسب به راه آهن بوشهر به شیراز و بزرگراه بوشهر به شیراز، رفع مشکلات زیرساختی در حوزه آب، برق و به خصوص مخابرات و اینترنت، کشاورزی و خرید تضمینی خرما، افزایش معافیت های گمرکی تا 25 درصد برای استقبال صاحبان کالا از بنادر استان، توجه جدی به زیرساخت های درمانی از تامین پزشک متخصص و فوق تخصص تا تجهیزات پزشکی برای بیمارستان های استان و یک سری نیازهای دیگر در عرصه های مختلف را می توان در همین نشست ها با وزرای پیشنهادی در میان گذاشت و به اصطلاح مفت و مجانی به یک وزیر پیشنهادی، رای نداد.

شاید خیلی ها بگویند که چهار رای نماینده استان بوشهر تاثیری بر رای آوری یک وزیر پیشنهادی نداشته باشد در حالی که گاهی حتی یک رای باعث شده که گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی یک وزارت خانه نتواند از مجلس رای اعتماد بگیرد. پس یک رای نماینده هم یک رای است.

اگر تاکنون مجمع نمایندگان استان بوشهر در مجلس با وزرای پیشنهادی دولت نشستی داشته که انتظار می رود هر چه سریع تر این نشست ها را رسانه ای کند و اگر تاکنون به هر دلیلی مقدور نشده پیشنهاد می شود طی فرصت محدود باقیمانده این نشست ها را برگزار و از حقوق ملی و مردم استان بوشهر دفاع کنند.

یادداشت؛ مهرداد جشنی پور، خبرنگار و فعال رسانه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: