کد خبر: ۲۴۴۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۹ - ۱۶ مرداد ۱۴۰۰
رئیس علوم پزشکی شیراز اعلام کرد؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بستری ۵۴۴ بیمار جدید کرونا در بیمارستان های فارس طی ۲۴ گذشته و ابتلای بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در ۷۲ ساعت گذشته را آماری نگران کننده خواند.
بستری ۵۴۴ نفر مبتلا به کرونا طی یک روز/تکمیل بخش های ویژه در فارس
به گزارش جنوب نیوز، دکتر مهرزاد لطفی بعد از ظهر شنبه در سیصد و هفتاد و هفتمین نشست ستاد مدیریت کرونا دانشگاه، بستری ۵۴۴ بیمار جدید کرونا در بیمارستان‌های فارس طی ۲۴ گذشته و ابتلای بیش از ۶۵۰۰ نفر در فارس در ۷۲ ساعت گذشته را آماری نگران کننده خواند که به روشنی گویای عمق بحران کرونا در روزهای اخیر است.

وی با تاکید بر وخامت شرایط کنونی اپیدمی این بیماری در سطح جامعه، از تکمیل ظرفیت تخت‌های ICU اختصاص یافته به بیماران کرونا در استان خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای خدمت رسانی به بیماران در این بحران، از جلب همکاری بیمارستان‌های خصوصی به عنوان یکی از اقدامات انجام گرفته یاد کرد و گفت: امید است برای مدیریت بهتر این بحران، تعامل بین بخش‌های دولتی و خصوصی ادامه داشته باشد و در صورت لزوم تخت‌های بیشتری برای بستری بیماران مبتلا به کرونا، در بیمارستان‌های خصوصی در نظر گرفته شود.

دکتر لطفی با بررسی روند انجام تست‌های تشخیصی کرونا در آزمایشگاه‌های استان، از مثبت بودن بیش از ۵۰ درصد تست‌های تشخیصی کرونا طی روزهای اخیر خبر داد که نشان دهنده گردش گسترده ویروس در سطح جامعه بوده و افزود: این موضوع نشان دهنده کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه و در نتیجه روند افزایشی شیوع کرونا است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون تأثیر مهمی در کاهش آمار جان باختگان ناشی از کرونا دارد، تصریح کرد: متأسفانه تعداد جان باختگان کرونا در گروه سنی زیر ۶۰ سال در روزهای گذشته افزایش داشته و بین ۴۰ تا ۵۰ درصد جانباختگان کرونا در روزهای گذشته در این گروه سنی قرار داشته‌اند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: