کد خبر: ۲۴۴۸۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
امام جمعه دلوار تنگستان:
امام جمعه دلوار با بیان اینکه استان بوشهر باید در این شرایط کرونایی تعطیل شود، گفت: امروز که همه بیمارستان‌ها بیش از ظرفیت از بیمار کرونایی مملو شده و تخت خالی وجود ندارد، باید بیمارستان‌های صحرایی فعال شود.


استان بوشهر را تعطیل کنید/ ضرورت برپایی بیمارستان‌های صحرایی
به گزارش جنوب نیوز؛ حجت‌الاسلام زاهد دوست اظهار داشت: به گفته مسؤولان بهداشت و درمان وضعیت کرونا در استان بوشهر بسیار حاد شده و ظرفیت همه بیمارستان‌ها تکمیل است تا جایی که حتی بیماران حاد کرونایی که نیازمند به بستری و تخت بیمارستان و اکسیژن هستند هم دیگر امکانی برای پذیرش آنان وجود ندارد و البته اگر مجاهدت مخلصانه و شبانه‌روزی کادر درمان نبود که تا پاسی از شب حتی در بیرون از بیمارستان‌ها و مطب‌ها در درمان بیماران مبتلا تلاش می‌کنند قطعاً وضع از آنچه امروز است فاجعه‌بارتر بود.

امام جمعه دلوار افزود: متأسفانه به دلیل کثرت روند ابتلا حتی در تأمین داروهای مؤثر در درمان کرونا هم با محدودیت و کمبود مواجه شده‌ایم و گاهی مردم برای تهیه یک آمپول هم به دردسر می‌افتند.

زاهددوست تصریح کرد: در این شرایط به نظر می‌رسد راه عاقلانه این است که مردم در رعایت دستورات بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی بیشتر از گذشته حساسیت نشان دهند و مسؤولان تصمیم‌گیر و ستاد کرونا در استان هم برای توقف این فاجعه جبران‌ناپذیر هر چه زودتر تصمیم به تعطیلی چندروزه استان و ایجاد محدودیت‌های سخت‌گیرانه بگیرند تا با یک مدیریت درست از این شرایط سخت و ناگوار عبور کنیم.

به نوشته فارس؛ وی خاطرنشان کرد: نباید دست روی دست بگذاریم و شاهد پرپر شدن عزیزانمان باشیم؛ آن روزی که موارد ابتلا در این استان به تعداد انگشتان دست هم نبود همه استان را تعطیل کردیم و محدودیت‌های عجیب‌وغریب حتی در ورودی شهرها و روستاها ایجاد کردیم اما امروز که همه بیمارستان‌ها بیشتر از ظرفیت از بیمار کرونایی مملو شده و گاهی با کمبود اکسیژن هم مواجه می‌شویم چرا فکری برای ایجاد محدودیت‌ها، تعطیلی استان نمی‌کنند؟ مگر عمق فاجعه باید تا کجا برسد تا مسؤولان ما به خودشان بیایند و به فکر تجهیز بیمارستان کمکی و خرید تجهیزات درمانی موردنیاز در بیمارستان‌ها و اقدام به یک حرکت جهادی کنند.

امام جمعه دلوار تاکید کرد: انتظار داریم در استانی مانند بوشهر که روند ابتلا و ورودی بیمارستان‌ها به این وضعیت اسف‌بار رسیده، مسؤولان امر برای نجات جان مردم عزیزمان به فکر تجهیز بیمارستان صحرایی و تأمین مایحتاج بیمارستان‌ها باشند و در روند واکسیناسیون عمومی سرعت بیشتری ایجاد شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: