کد خبر: ۲۴۴۸۱۸
تاریخ انتشار: ۲۳:۰۳ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۰
با اعلام سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، آمار قبولی‌های مرحله دوم المپیادهای علمی ۱۴۰۰ را به تفکیک استان، رشته، جنسیت و پایه اعلام کرد.


دانش‌آموزان کدام استان‌ها در مرحله دوم المپیادهای علمی قبول شدند؟ + جدول

به گزارش جنوب نیوز، آزمون‌های المپیادهای علمی ۱۴۰۰ در دو مرحله اجرا شد؛ مرحله اول در تاریخ 15 تا 20 اسفند 1399 و مرحله دوم در تاریخ  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ تا  ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ برگزار شد.

سازمان ملی استعدادهای درخشان بر اساس مرحله دوم المپیادهای علمی ۱۴۰۰، نتایج این المپیادها را به تفکیک استان، رشته، جنسیت و پایه استخراج کرده است.

بر اساس این نتایج، استان‌هایی که بیشترین شرکت در عناوین مختلف المپیادهای علمی را دارند، استان‌های اصفهان، تهران، خراسان رضوی و مازندران هستند و در مجموع تعداد ۴۵۴ پسر و ۲۰۶ دختر در المپیادهای توانسته‌اند رتبه کسب کنند.

 بیشترین آمار رتبه‌های دانش‌آموزان شرکت کننده در المپیاد‌های علمی را شهر تهران با ۲۷۶ قبولی به خود اختصاص داد و رتبه اول قبولی در این المپیادها را دارد.

پس از آن استان‌های خراسان رضوی با ۹۵ نفر، اصفهان با ۵۲ نفر، مازندران با ۲۳ نفر به ترتیب در رتبه‌های دوم تا چهارم، بیشترین قبولی دانش‌آموزان را دارند.

المپیادهای علمی دانش‌آموزی در رشته‌های نجوم و اختر فیزیک، کامپیوتر، فیزیک، علوم زمین، شیمی، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، زیست شناسی، ریاضی، جغرافیا، تفکر و کارآفرینی، اقتصاد و مدیریت و ادبی برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: