کد خبر: ۲۴۴۷۸۹
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۶ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۰
مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: بوشهر یکی از سرمایه‌دارترین استان‌های کشور از حیث مبانی دینی است و می‌تواند جریان پیشران تبلیغی را در کشور ایجاد کند.
بوشهر می‌تواند جریان پیشران تبلیغی را در کشور ایجاد کند

به گزارش جنوب نیوز، حجت الاسلام محمدرضا طاهری بعد از ظهر دوشنبه در نشست با منتخبین ششمین دوره شورای اسلامی شهر بوشهر اظهار داشت: شورای اسلامی شهر بوشهر از افرادی انقلابی، مؤمن و مسجدی تشکیل شده که دغدغه اکثریت اعضا شورا دغدغه دین است.

وی اضافه کرد: این امر نقش مهمی در ارتقا سطح دینداری جامعه ایفا می‌کند و برای انجام هر چهار طرحی که به عنوان مأموریت اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر ذکر شد به همکاری، همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر نیازمند هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر افزود: مطالبات مهم مقام معظم رهبری از سازمان تبلیغات اسلامی در دوران جدید، رهبری جریان دینی در جامعه، تلاش در رساندن مفاهیم دینی به قلوب جوانان، رصد حرکت‌های دشمن و تولید محتوای فاخر برای پاسخگویی به شبهات است.

وی بیان کرد: اعتقاد رهبر معظم انقلاب اسلامی به توان مدیران انقلابی نشان دهنده الزام معظم له در به کارگیری ظرفیت طلبه‌های انقلابی جوان است که شایسته است به رویه‌ای برای دیگر دستگاه‌های اجرایی تبدیل شود.

تبدیل بوشهر به قطب تبلیغ دین

حجت الاسلام طاهری، بوشهر را یکی از سرمایه‌دارترین استان‌های کشور از حیث مبانی دینی دانست و اظهار داشت: استان بوشهر می‌تواند قطب تبلیغ دین در کشور باشد و ظرفیت این را دارد که جریان پیشران تبلیغی را در کشور ایجاد کند.

وی ساماندهی امور مساجد، رسیدگی به فعالان و مجامع قرآنی، تقویت بعد مقاومت و استکبارستیزی استان در حوزه مبارزه با استکبار و تقویت فرهنگ ایستادگی و مقاومت و ارتقا وضعیت و ظرفیت مبلغان و روحانیون استان را به عنوان چهار محور مهم مأموریت اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر در سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌های ما برای تحقق این اهداف در سال ۱۴۰۰ انجام شده و در حال حرکت پر شتاب به سوی تحقق این اهداف هستیم.

تقویت فعالیت‌های فرهنگی در بوشهر

منتخب اول ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بوشهر نیز در این نشست اظهار داشت: شجاعت، بصیرت و دلسوزی به عنوان شاخصه‌های مهم خدمت به جامعه محسوب می‌شوند.

جعفر پورکبگانی با بیان اینکه شهر زمانی حرکت می‌کند که اعضای شورا به وظیفه خود عمل کنند، افزود: به عنوان یک سرباز در حوزه امور فرهنگی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری حرکت خواهیم کرد و امیدواریم اتفاقاتی در شهر بوشهر رقم بخورد که برای همه خوب باشد.

استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی، نهادها و تشکل‌های مردمی برای توسعه مبانی دینی، ارتقا محتوایی وضعیت فرهنگی شهر، لحاظ کردن پیوست فرهنگی به پروژه‌های عمرانی شهری و همدلی و همگرایی در تعریف و انجام عملیات‌های فرهنگی از دیگر مواردی بودند که منتخبین ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر بوشهر در سخنان خود به آن اشاره کردند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: