کد خبر: ۲۴۴۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۰۸ تير ۱۴۰۰
مدیرکل دادگستری خوزستان:
همزمان با فرارسیدن هفته قوه قضائیه، مدیرکل دادگستری خوزستان به تشریح اقدامات این دستگاه در استان پرداخت.وی با بیان اینکه همه موضوعات خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت تپه در تهران پیگیری شده است، افزود: واگذاری این شرکت در تهران اتفاق افتاد و با توجه به این امر، خلع ید نیز در تهران پیگیری حقوقی شده است.
بدون اغماض با فساد برخورد کردیم/پرونده قضایی هفت‌تپه در تهران پیگیری می‌شود

به گزارش جنوب نیوز؛ حجت‌الاسلام صادق مرادی ظهر امروز در نشست خبری به‌مناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: در دوره اخیر و با حضور آیت‌الله رئیسی در قوه، رویکرد دستگاه قضایی کشور و استان نسبت به مبارزه با فساد بدون اغماض بوده است، در این راستا قریب به ۷۵ نفر از کارچاق‌کن‌هایی که ادعای اعمال نفوذ در دستگاه قضا داشتند دستگیر شدند.

وی افزود: یکی از مشکلات استان ما بکارگیری سلاح است که رویکرد ما جمع آوری و برخورد با سلاح‌های غیرمجاز است که در این خصوص بسیار جدی هستیم و اقدامات مهمی با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی انجام داده‌ایم.

مدیرکل دادگستری خوزستان گفت: در راستای تسهیل در امور قضایی به تازگی سامانه‌های الکترونیکی جدیدی راه‌اندازی شد که سامانه صدور گواهی سوء‌پیشینه یکی از آن‌ها است. امسال ۸۸ درصد اوراق و احکام قضایی از طریق الکترونیکی به مردم ابلاغ شده که خود انقلابی در رسیدگی‌های قضایی است.

وی ادامه داد: در یک سال خیر با پیگیری حقوق عامه، بیش از ۲۳۰۰ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان با بیان اینکه دادرسی الکترونیک یکی از اقدامات پیشرفتی در دستگاه قضایی بوده است، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۷۸۷ هزار و ۸۱۳ پرونده در خوزستان مختومه شد و این عدد به جز پرونده‌هایی است که در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شده است.

وی افزود: با شیوع کرونا، حدود ۱۵ درصد از پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی استان خوزستان کاهش یافته است.

مرادی در پاسخ به سوالی در خصوص مساله خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت تپه و نقش دستگاه قضایی استان خوزستان در این پرونده گفت: در بحث خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت تپه دو سه پرونده در مرکز وجود داشت اما هیچ پرونده‌ای در خصوص خلع ید در دادگستری خوزستان وجود نداشت.

وی با بیان اینکه همه موضوعات خلع ید مالک شرکت نیشکر هفت تپه در تهران پیگیری شده است، افزود: واگذاری این شرکت در تهران اتفاق افتاد و با توجه به این امر، خلع ید نیز در تهران پیگیری حقوقی شده است.

رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: تخلفات ارزی و بازگشت دلارها نیز در تهران توسط قاضی مربوطه پیگیری شده است و در خصوص خلع ید مالک نیشکر هفت تپه، در دادگستری استان خوزستان پرونده‌ای وجود ندارد.

وی ادامه داد: جلساتی با حضور رئیس قوه قضاییه برگزار شده و آقای رئیسی، دادستان مرکز استان خوزستان را مسئول پیگیری تولید در شرکت نیشکر هفت تپه کرده است تا تولید این شرکت متوقف نشود.

مرادی گفت: بنابراین دادگستری استان خوزستان از جانب ریاست قوه قضاییه ماموریت دارد که رونق تولید شرکت نیشکر هفت تپه را دنبال کند.

رئیس کل دادگستری خوزستان با اشاره به کمبود آب در خوزستان عنوان کرد: مدیریت آب در استان خوزستان توسط سازمان آب و برق انجام می‌شود. در شورای تامین استان خوزستان، تامین حق‌آبه شرکت نیشکر هفت تپه و سایر شرکت‌های نیشکری را مطرح کرده‌ایم زیرا این شرکت‌ها در معرض آسیب هستند.

مرادی گفت: یکی از شرکت‌های نیشکر دیگر خوزستان نیز در معرض آسیب جدی است و صحبت‌هایی شده تا حق‌آبه شرکت‌های نیشکری افزوده شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: