کد خبر: ۲۴۳۵۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۷ - ۱۱ فروردين ۱۴۰۰
از زمان روی کار آمدن جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، او برخی محدودیت‌هایی که دونالد ترامپ برای ورود به آمریکا در نظر گرفته بود، برداشته است از جمله سیاست بازگرداندن کودکانی که بدون سرپرست به مرز می‌آیند. همین موضوع باعث ازدیاد ناگهانی تعداد کودکان و نوجوانانی شده که بدون والدین خود و با قصد پناهندگی به مرز آمریکا می‎‌آیند.
به گزارش جنوب نیوز، بنابر گزارش‌های رسمی، تعداد کل مهاجران غیرقانونی حاضر در مرز آمریکا در این مقطع زمانی (سه ماه اول سال) از هر سه سال گذشته بیشتر بوده است، و روند رشد آن نیز که معمولا در اواخر بهار به اوج می‌رسد نسبت به سال‌های گذشته سریعتر است. مهمتر از همه، تعداد کودکانی که تنها به مرز رسیده‌اند در چند ماه گذشته افزایش شدیدی پیدا کرده است.
جو بایدن، معاون خود کامالا هریس را مامور رسیدگی به امور مرز‌های جنوبی این کشور و حل بحران جدید سیل مهاجران در این منطقه کرده است. هریس قرار است در راس اقداماتی قرار بگیرد که به دنبال هماهنگی با مکزیک و مثلث شمالی آمریکای مرکزی یعنی گوآتمالا، هندوراس و و السالوادور با هدف کنترل مرز‌ها و کاروان‌های مهاجرانی است که ناچار از بلایای طبیعی یا وضع بد اقتصادی و امنیتی شهر‌های خود را به مقصد آمریکا ترک می‌کنند.
 
 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: