کد خبر: ۲۴۳۵۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۰
استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان گفت: برخی شهرهای این استان به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی روند شیوع کرونا در آنها تغییر یافت که تعداد شهرهای قرمز در خوزستان از هشت شهر به ۱۱ شهر رسید.
به گزارش جنوب نیوز؛ قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای استان خوزستان، اظهار کرد: آخرین وضعیت شهرها و عملکرد ستاد و قرارگاه نظارتی و قرارگاه غربالگری محله به محله مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه روند شیوع کرونا در خوزستان به طور کلی نزولی است، افزود: اما برخی شهرها به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی روند شیوع کرونا در آنها تغییر پیدا کرد.

استاندار خوزستان خبر داد: تعداد شهرهای قرمز کرونایی در خوزستان از هشت شهر به ۱۱ شهر رسید؛ همچنین دو تا سه شهرستانی که مراسم پرجمعیت در آنها برگزار شد، به وضعیت قرمز تغییر یافتند.

سلیمانی دشتکی تأکید کرد: در جلسه اعلام کردم صاحبان عزا و جشن بدانند عامل گرفتاری و عذاب مردم شده‌اند و در این راستا فرمانداران نیز بدانند اگر سهل‌انگاری کنند، دچار چنین حالتی شده و سیر بیماری از کنترل خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم که شهرستان خرمشهر از وضعیت نارنجی به زرد تبدیل شود اما به دلیل برگزاری مراسم پرجمعیت دوباره قرمز کرونایی شد، تأکید کرد: کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و چنین مراسماتی را برگزار می‌کنند، به شکل غیرمستقیم عامل انتشار ویروس و مرگ هستند و باید محاکمه شوند و با آنها برخورد شود.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه اگر مردم بیشتر رعایت کنند از وضعیت قرمز و نارنجی خارج خواهیم شد، تصریح کرد: مراسم مرتبط به نیمه شعبان و همچنین سیزده بدر طبق مصوبه ستاد ملی برگزار نمی‌شود و امیدوارم مردم نیز در این خصوص همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

سلیمانی دشتکی افزود: از اعضای شورای تأمین شهرستان‌ها نیز می‌خواهم که اسلحه‌هایی را که در این مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طور سریع توقیف شود و سلاح‌هایی که دارای مجوز هستند، مجوزشان ابطال شود و موارد غیرمجاز هم مطابق قانون پیگیری و برخورد شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: