کد خبر: ۲۴۳۵۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۱ - ۲۸ اسفند ۱۳۹۹
استاندار خوزستان مطرح کرد؛
سلیمانی دشتکی با اشاره به معوقات برخی کارمندان و کارگران استان گفت: برخی این افراد ۲۱ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و با اختصاص ۲۸ میلیارد تومان بخشی از معوقات این کارگران پرداخت شده است.
۲۱ ماه حقوق معوق در خوزستان/۱۸ شهر در وضع قرمز و نارنجی کرونایی

به گزارش جنوب نیوز, استاندار خوزستان گفت: برخی کارکنان در این استان حدود ۲۱ ماه حقوق معوق دارند که باید این شرایط از بین برود.

قاسم سلیمانی دشتکی چهارشنبه شب در گفتگوی زنده تلویزیونی اظهار کرد: هشت شهرستان آبادان، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر، کارون، اهواز و ماهشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

سلیمانی دشتکی افزود: شهرستان‌های امیدیه، ایذه، اندیمشک، باغملک، باوی، بهبهان، دشت آزادگان، مسجدسلیمان، شادگان و هندیجان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه شرایط بیماری کرونا در استان کمی ثابت است، ادامه داد: اگر توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی نشود، روند بیماری افزایش می‌یابد.

سلیمانی دشتکی گفت: سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع اعلام شده و از شهروندان و هموطنان در خواست می‌شود حتی به شهرهای زرد و آبی استان نیز سفر نکنند تا بیماری کرونا کاهش و کمتر شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در برخی شهرهای استان شاهد برگزاری مراسم با جمعیت‌های بالا بوده‌ایم که این عامل افزایش بیماری است و عواقب به خطر افتادن سلامت مردم بر عهده عوامل برگزاری این مراسم هاست.

عدم خروج مرغ از استان

سلیمانی دشتکی با اشاره به کمبود محصولاتی از جمله مرغ در سطح استان گفت: در چندین جلسه این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد مرغ زنده و کشتار از استان خارج نشود.

وی افزود: همچنین مرغداران به مقدار نهاده یارانه‌ای که به آنها داده می‌شود مرغ تولید و تحویل کشتارگاه می‌دهد و در صورت تخلف سهمیه آن کم یا لغو می‌شود.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه مردم در تمام صحنه‌های انتخابات حضوری پرشوری داشته‌اند، ادامه داد: چهار هزار و ۴۴۹ نفر برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر ثبت نام کردند که این میزان نسبت به مشابه دوره قبل رشد ۱۰ درصدی را نشان می‌دهد.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: ثبت نام از داوطلبان شوراهای اسلامی روستا نیز از اواسط فروردین ما شروع و اسامی نهایی داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا پس از بررسی صلاحیت‌ها در ۲۴ اردیبهشت ماه سال آینده اعلام و این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در اواخر خرداد ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

توسعه کشاورزی خوزستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت در استان خوزستان اجرای طرح بزرگ کشاورزی ۵۵۰ هزار هکتاری است که مرحله نخست آن انجام شده است که یکی از برنامه‌های سال آینده اجرای بخش دوم این طرح است.

باغات خوزستان کم است

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه با احتساب نخیلات مجموع باغات استان ۷۰ تا ۸۰ هزار هکتار است، افزود: برای استان چهار فصل خوزستان این میزان باغات کم است و باید با کاشت درختان مثمر سطح هکتار باغات استان افزایش یابد.

سلیمانی دشتکی ادامه داد: در استان خوزستان ۵۰۰ کمباین وجود دارد و قرار است دو هزار کمباین برای کمک به برداشت محصولاتی همچون گندم خارج از استان وارد خوزستان می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه مدیران استان باید با تمام توان و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات برای حل مشکلات استان اقدام کنند، بیان کرد: جمع آوری آب‌های سطحی یکی از مشکلات شهرهای استان است که باید این معضل برطرف شود.

استاندار خوزستان گفت: هنوز برخی مناطق با تانکر آبرسانی و یا فاقد شبکه گاز هستند و نباید به بهانه کمبود اعتبارات و محدودیت‌های مالی این مشکلات پا برجا باشد و مدیران با پیگیری و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در برای رفع آنها اقدام کنند.

سلیمانی دشتکی افزود: برای رفع مشکل فاضلاب اهواز از صندوق توسعه ملی یک هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است که پیمانکار باید هر چه زودتر طرح را شروع کند.

وی ادامه داد: همچنین برای سایر شهرهای استان که فاقد شبکه جمع آوری آب‌های سطحی و فاضلاب هستند بانک‌ها موظف به پرداخت هزینه پیمانکارها هستند و سازمان برنامه و بودجه و دولت تضمین پول بانک‌ها را ضمانت کرده‌اند.

استاندار خوزستان بیان کرد: بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام نیز طرح‌های بزرگی در استان در حال اجرا دارند و از این ظرفیت‌ها می‌توان برای حل مشکلات خوزستان کمک گرفت.

سلیمانی دشتکی با اشاره به معوقات برخی کارمندان و کارگران استان گفت: برخی این افراد ۲۱ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و با اختصاص ۲۸ میلیارد تومان بخشی از معوقات این کارگران پرداخت شده است.

وی افزود: همچنین برخی اضافه کاری نیروهای بخش دولتی که تعویق افتاده بود، پرداخت می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: