کد خبر: ۲۴۳۲۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۹ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹
سرپرست تامین اجتماعی بوشهر:
وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، به زودی و تا پایان امسال، 7 خدمت دیگر نیز به شکل غیرحضوری و در ساختار الکترونیکی ارائه می شود که بیمه شدگان با مراجعه به سایت تأمین اجتماعی بوشهر می توانند آموزش های لازم در این زمینه را مشاهده کنند.
۷۷ درصد از جمعیت استان بوشهر تحت پوشش تأمین اجتماعی است

به گزارش جنوب نیوز، عباس دیری در اولین نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اعلام کارکرد یک ساله این سازمان، مهمترین چشم اندازهای آتی نیز بیان کرد.

سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان بوشهر در این نشست گفت: با داشتن  15 شعبه اصلی، 15شعبه اقماری و هشت کارگزاری اقدام به ارائه خدمات متنوع به 333 هزار نفر بیمه شدگان اصلی و 983 هزار نفر بیمه‌شده تبعی می کنیم که البته به دلیل شرایط خاص و صنعتی استان بوشهر ، بخشی از این بیمه شدگان اهل استان های دیگر کشورمان هستند اما در آمار استان بوشهر، قید می شوند.

وی با اعلام این که 31 هزار نفر مستمری بگیر و دو هزار و 800 نفر نیز در استان بوشهر بیمه بیکاری می گیرند ، عنوان کرد: در حالی که ضریب پشتیبانی که نسبت بیمه شده به مستمری بگیر می باشد، در کشور 5 به یک است اما این آمار در استان بوشهر 10 به 8 می باشد.

سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: در مجموع حدود 77.5 درصد جمعیت یک میلیون و 280 هزار نفری استان بوشهر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی این استان هستند.

دیری عنوان کرد: از اول اسفندماه امسال، چاپ دفترچه های جدید برای بیمه شدگان، حذف شده اما می توانند با دفترچه های موجود تا آخرین برگه به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی افزود: بسترهای خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی برای بیمه شدگان این سازمان مهیاست و افراد می توانند فقط با یک کد ملی خدمات را به شکل الکترونیک دریافت دارند.

سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان بوشهر یادآور شد: حدود 6 ماه پیش موضوع استحقاق دفترچه‎‌های درمانی در دستور کار قرار گرفت و اکنون استحقاق آنها به 6 روش پیامکی و اینترنتی انجام می‌‏شود.

سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اجرایی شدن طرح 70/30 گفت: بررسی های ما نشان می دهد که این سازمان سالانه 100 میلیون خدمت را ارائه می کند که 30 نوع خدمت آن الکترونیکی است که می تواند از مراجعات حضوری 70 میلیون نفر به این سازمان جلوگیری کند.

وی با اعلام این که 23 نوع خدمت الکترونیک در سطح بوشهر انجام می شود، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، به زودی و تا پایان امسال، 7 خدمت دیگر نیز به شکل غیرحضوری و در ساختار الکترونیکی ارائه می شود که بیمه شدگان با مراجعه به سایت تأمین اجتماعی بوشهر می توانند آموزش های لازم در این زمینه را مشاهده کنند.

دیری عنوان کرد: پرداخت کمک هزینه ازدواج، ابلاغ الکترونیک، مفاصا حساب به واگذارنده کار و پیمانکار، انعقاد قرارداد بیمه اختیاری، اخذ الکترونیکی صدور مفاصا حساب، ارتقا سامانه دریافت لیست الکترونیکی،دریافت اعتراض کارفرما و تعیین و اعلام زمان رسیدگی، حذف مراجعه حضوری فرزندان اثاث مستمری بگیران (ثبت هوشمند خاتمه کفالت)، درخواست‎‌های حوادث و تکمیل سوابق و دریافت حق بیمه و احتساب سوابق دوران خدمت سرباز، امکان مشاهده جزئیات محاسبه و گردش حساب بدهی‌ها و نام نویسی افراد تبعی توسط بیمه شده اصلی از مهمترین برنامه های است که اکنون به شکل غیرحضوری و الکترونیک به بیمه شدگان ارائه می شود.

سرپرست اداره کل تأمین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: بنا به دستورالعمل جدید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ، شناورها و لنج‌های صیادی و باری از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما تا میزان 5 نفر معاف شده اند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: