کد خبر: ۲۴۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۴ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

فقر تئوریک تاجزاده برای تخریب "نامزد مقتدر" / کنایه عارف به نمایش اصلاح‌طلبان در "ناسا"

جنوب نیوز: مصطفی تاجزاده، از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ اخیراً در یک مصاحبه تفصیلی با خبرگزاری ایلنا، صحبت‌های مفصّلی را علیه "نامزد مقتدر" مطرح کرده است که مواردی از آن را در ادامه می‌خوانید:

_ در پاسخ به این سؤال که "از نظر شما چرا یک دولت نظامی کارآمد نیست!؟ ": زیرا شایستگان حذف می‌شوند و بخش خصوصی با تنگناهای جدید مواجه می‌گردد. همچنین تنش در سیاست خارجی ‌افزایش یافته و احتمال ‌برداشتن تحریم‌ها کاهش می‌یابد زیرا لغو تحریم‌ها از سوی یک دولت غیرنظامی محتمل‌تر است. در دولت نظامیان شفافیت کم و بله‌قربان‌گویی و نوچه‌پروری افزایش می‌یابد و پاسخ‌گویی به محاق می‌رود!

_آخرش آمدند و گفتند که ‌بیست‌سال مجازات حبس برای عیسی شریفی تعیین شده است. هیچ کس نفهمید این فرد چه خطاهایی کرده و چرا زندانی ‌شد! ‌ حال تصور کنید وقتی چنین حجمی از پنهان‌کاری و محرمانه‌گی در موضوع فساد انجام‌شده، ‌آن‌هم درسازمانی به قدوقواره شهرداری تهران وجود دارد، وای به روزی که کل قدرت اجرایی ‌کشور اعم از وزات‌خانه‌ها و سازمان‌ها و... را بگیرند.

_ اخیرا دیدم کسانی می‌گویند هدف امثال من از ترساندن مردم از دولت نظامیان تخریب نیروی نظامی خاص است! حال آنکه اگر هشداردادن درباره عدم ‌دخالت نظامیان در سیاست، ‌تخطئه نیروی نظامی باشد اول از همه باید امام خمینی را محکوم کنند، چون هیچ‌کس به ‌اندازه ‌ایشان نسبت به حضور نظامیان در امر سیاست حساسیت منفی نداشت و نشان نداد.[۱]

*اظهارات تاجزاده پاسخ‌های ساده‌ای در فضای عقلانیت و در تجربه‌های جامعه ایرانی دارد:

ادعای "حذف شایستگان و تنگنای بخش خصوصی" در حالی است که مدیریت یک فرد مقتدر در دوره گذشته شهرداری تهران نشان داد اتفاقا در ذیل یک نگاه کارآمد؛ این شایستگان مورد نیاز مردم هستند که بر مصادر اجرایی قرار می‌گیرند و بخش خصوصی نیز فضای بیشتری برای کار پیدا می‌کند.

این نکته بدیهیست که پیشرفت تهران در مدت ۱۲ سال شهرداری قالیباف ممکن و میسور نبود مگر با مدیریت شایستگان و بهروزی بخش خصوصی.

مسئله افزایش تحریم و تنش در سیاست خارجی نیز در حالی است که اولا تجربه جهانی نشان داده افراد با سابقه نظامی دیپلمات‌های بهتری هستند زیرا دارای عرق ملی و غیرت نسبت به مردم و خاک خودشان هستند.

و ثانیا یک چهره مقتدر می‌داند که برای رفع تحریم یا باید راهی یافت یا اینکه راهی ساخت! کما اینکه می‌بینیم با مدیریت رجال بعضا با سابقه نظامی در ایران بود که اثر ۱۰۰ درصدی تحریم‌ها به کمتر از ۳۰ درصد رسیده است و مثلا کشور در بحث بنزین خودکفا شد.

تجربه مدیریت یک نظامی در طول ۱۲ سال شهرداری تهران نیز نشان داد که نه فقط تحریم خارجی که حتی تحریم‌های داخلی نیز نخواهد توانست حریف اقتدار شود و تهران بزرگ با وجود تمام تحریم‌ها اما بدون آنکه مردم کوچکترین اثری از تحریم احساس کنند، پیشرفت کرد و به اذعان دشمنان ایران تبدیل به شهری هم‌رده پایتخت‌های اروپایی شد.

اشاره تاجزاده به وقوع فساد در شهرداری تهران نیز اگرچه با نیت قابل خوانش "تخریب قالیباف" صورت گرفته اما موجب بیان امتیاز ضد فساد بودن قالیباف شده است. زیرا در اظهارات تاجزاده این تحیّر دیده می‌شود که چرا قالیباف هیچ دفاعی از فساد یک مدیری رده بالای شهرداری نداشته و برای برخورد با او پیشقدم شده است؟

وانگهی تاجزاده گویا یادداشت‌های رفیق گرمابه و گلستانش یعنی سعید حجاریان را نیز نمی‌خواند که اخیراً گفته بود برخی اظهارات اتوپیایی نه معقول هستند و نه ممکن!

مثل بحث "فساد صفر" که ممکن نیست و حتی در نزد فرمانده ارشد سپاه امام مجتبی(ع) نیز شاهد آن بودیم.

می‌توان به روشنی درک کرد که تاجزاده و امثال او در سطحی از خوف و خطر از ورود "نامزد مقتدر" به انتخابات ۱۴۰۰ هستند که حتی مقابل تاریخ و حقیقت و عقلانیت نیز می‌ایستند تا شاید دستاویزی بیابند.

در بحث تأکید تاجزاده بر اینکه "اخیرا دیدم کسانی می‌گویند هدف امثال من از ترساندن مردم از دولت نظامیان تخریب نیروی نظامی خاص است! " نیز  مستند بر اعترافات تاجزاده است نه بر ساخته‌های ذهنی!

چه اینکه اولا تجربه فدایی شدن تاجزاده برای رئیس‌جمهور روحانی و کابینه او نشان داد که تاجزاده هیچ مشکلی با قالب کردن نامزدهای ناکارآمد با سابقه امنیتی به مردم ندارد.

و ثانیا اظهارات صریح او در مناظره چندی قبل با احمد زیدآبادی که از مردم می‌خواست حتی اگر به نامزد ارتشی رأی می‌دهند اما به "نامزد سپاهی" رأی ندهند؛ نیز گویای اینست که تاجزاده صرفا و فقط یک شخص خاص را هدف گرفته است و به هر قیمتی نمی‌خواهد گفتمان "اقتدار و مدیریت جهادی" پیروز انتخابات ۱۴۰۰ باشد.

اینکه چرا تاجزاده و دوستانش هرچیزی را به این گفتمان ترجیح می‌دهند؛ سؤالیست که پاسخش را باید در وادی تأملات امنیتی و حتی شاید در رخدادهای براندازانه و تروریستی صدر انقلاب اسلامی جستجو کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: