کد خبر: ۲۴۳۲۱۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۴ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۹
رییس مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به آغاز واکسیناسیون کادر درمان این استان علیه کرونا گفت:در گام نخست تاکنون ۲۴۷ دوز واکسن به کارکنان بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های خوزستان تزریق شده است.
۲۴۷ دوز واکسن کرونا به کادر درمان خوزستان تزریق شد

به گزارش جنوب نیوز؛ دکتر سیدمحمد علوی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نخستین گروه هدف دریافت این واکسن، کارکنان بخش های مراقبت ویژه(icu) هستند.

وی افزود: این تعداد واکسن به پرسنل بیمارستان های رازی، سینا، امیرالمومنین، گلستان اهواز و مادر رامهرمز، نظام مافی شوش و بعثت ماهشهر تزریق شده است.

رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان در طی یک سال گذشته، روزهای سختی را سپری کرده اند گفت: علل متعددی برای طغیان مجدد این بیماری وجود دارد که مهمترین آن کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم است. هر زمان که کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی را داشته باشیم، شاهد از سرگیری افزایش ابتلا به بیماری هستیم.

وی عنوان کرد: تاکنون چهار موج بیماری در کشور و سه موج در استان خوزستان داشته ایم که بروز آنها به دلیل کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی است لذا از مردم انتظار داریم حافظ سلامت خود باشند.

علوی گفت: هر زمانی که کاهش موارد بیماری را داریم به دلیل نبود ویروس نیست بلکه به علت رعایت پروتکل های بهداشتی است به همین دلیل تا زمانی که این ویروس در کشور وجود دارد باید همچنان مردم از ماسک استفاده کنند و از حضور در تجمع خودداری کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند. 

در حال حاضر ۱۰ شهرستان استان خوزستان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

ورود و خروج به شهرهای قرمز و تردد خودروها از ساعت ۲۱ شب تا چهار بامداد ممنوع است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: