کد خبر: ۲۴۲۹۸۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۲۷ دی ۱۳۹۹
رئیس شورای شهر شیراز:
رئیس شورای اسلامی شیراز و نماینده شهرستان شیراز در شورای عالی استان ها گفت: شورای شهر رقبای انتخاباتی نمایندگان مجلس نیستند و از طرفی نمایندگان به فعالیت ها و موضوعات محلی تمایل دارند
شورای شهر رقیب انتخاباتی هیچ نماینده مجلسی نیست
به گزارش جنوب نیوز؛ سید عبدالرزاق موسوی موسوی عصر پنجشنبه در شورای اسلامی استان فارس بیان کرد: برخی از مشکلات شوراها به خود شوراها بر می‌گردد که البته همین‌ها هم شاید بعضاً ریشه در بیرون شورا داشته باشد یکی از اشکالات جدی که بر شوراها به ویژه شوراهای شهرستان و استان وارد است، این است که در جهت حمایت از خود و نهاد شوراها عملکرد و تلاش قابل قبولی نداشته‌اند.

وی اضافه کرد: به همین دلیل ما نمی‌توانیم، بگوییم که شوراهای اسلامی شهرستان و استان در جهت انجام وظایف خود و دفاع از موجودیت نهاد شورا موفق بوده از طرفی برخی از اشکالات و تخلفاتی که در برخی از شوراهای شهر و روستا به وقوع پیوسته است در فضای منطقی نسبت این تخلفات با تعداد اعضای شوراها در کشور عدد قابل توجهی نیست.

او یادآور شد: امروز معضلی به نام فساد، فقر و تبعیض همه جامعه را گرفتار کرده است، تبعیض یکی از ریشه‌ها و علت‌های اساسی فساد و فقر است، تبعیض بنیان همه بدبختی هاست، در این زمینه ما نتوانسته‌ایم، پیشنهادی به شورای عالی استان‌ها ارائه کنیم، شورای عالی استان‌ها هم در این زمینه عملکردی نداشته است.

موسوی متذکر شد: برخی نمایندگان مجلس، شوراها را به ویژه شوراهای شهر را رقبای انتخاباتی خود می‌دانند، اگر چه با تشدید نظارت استصوابی تقریباً شرایط رقابت در انتخابات مجلس محدود شده است، لیکن نگرانی از فعالیت‌های نمایندگان و اعضای شوراها همچنان باقی است از طرف دیگر تمایل نمایندگان مجلس به ورود در فعالیت‌ها و موضوعات محلی است که در حوزه فعالیت شوراها است.

در ادامه علی خرمی رئیس شورای اسلامی فارس نیز گفت: با توجه به اینکه در روزهای پایانی شورای پنجم هستیم همچنان بر عهد روزهای ابتدایی خود متعهد هستیم و تا روز آخر کار شورای پنجم تلاش می‌کنیم تا رضایت مردم از فعالیت‌های شوراها فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به دنبال اصلاح قانون انتخابات هستند لذا این انتظار وجود دارد قانون به گونه‌ای مصوب شود که محدودیت‌های گذشته در آن وجود نداشته باشد.
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: